2018 Yılının İlk Dev Balığı İhale Usulü Satıldı

2018 Yılının İlk Dev Balığı İhale Usulü Satıldı

2018 yılının ilk dev balığı 405 kg ağırlığındaki orkinos balığı Japonya’da gerçekleşti. Balık halinde satışa çıkarılan dev balık 320 bin dolara alıcı buldu.

Tokyo kent merkezindeki mevcut sitesinde Tsukiji pazarının son müzayedesi olana göre, 892 kiloluk (405 kilogram) mavi yüzgeçli orkinosun 36.5 milyon yen veya 320.000 dolara satıldığı belirtildi.

Japonya’daki basın bültenlerinde geniş yer verilen satışla ilgili olarak meydana getirilen haberlere göre Tokyo’daki tsukiji balık halinde yapılan ihalede balığın 320 bin dolar karşılığında satıldığı açıklandı. Tokyo’daki balık hali bununla birlikte dünyanın en büyük balık pazarı olarak biliniyor. Balık halinin yeni yerine taşınmadan önce meydana gelen 2018 yılının ilk orkinos balığı satışı ihale yolu ile satılırken, balığın kilo başı fiyatı 790 dolara denk gelmiş oldu.

Balığı satın alan ferdin de bir başka balıkçı olduğu bölgeden gelen bilgiler arasında. Laf mevzusu balık halinde bu zamana kadar gerçekleştirilen en pahalı orkinos balığı satışı 155 milyon 400 bin yen karşılığında satılmış, laf konusu satış 1 milyon 370 bin dolara denk gelmişti. Rekor satış 2013 yılında gerçekleşerek tarihe adını yazdırmıştı.

Tokyo’daki balık pazarındaki satışı meydana gelen ton balıklarının kilo satış fiyatları ortalama olarak 40 dolara satılıyor.

Tarihsel olarak 1935 seneından itibaren aktif olarak faaliyetlerini sürdüren balık pazarı bölgenin simgeleri içinde bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
japonya tokyo

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM