4 Bankadan Müşterilerine Kripto Para Transfer Yasağı

4 Bankadan Müşterilerine Kripto Para Transfer Yasağı

Avustralya yerel basınında çıkan habere göre, Ülkenin en büyük bankaları arasında yer alan National Australia Bank, ANZ, Commonwealth Bank of Australia ve Westpac Banking Corporation bankaları müşterilerinin kripto para transfer hesaplarını dondurduğuna yönelik haberler yapıldı.

Son zamanların trend yatırım aracı haline dönüşen Kripto para piyasası tüm dünyanın en yakından ilgilendiği konular arasında.  Kripto paralar hakkında her gün çeşitli haberler dünya basınında yer alırken Avustralya ülkesinde 4 büyük banka müşterilerinin sanal para transfer hesaplarını dondurduğu yönündeki iddialar hızla yayıldı.

Geçtiğimiz 2017 yılının Haziran ayında Kripto Para işlemlerini ilk yasaklayanlardan bir tanesi olanCommonwealth Bank yapmış olduğu yazılı açıklamada , “Paraların gönderildiği hesaplar daha önce yolsuzluklara karışmış hesaplar ya da Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine yatırım yapmak amacıyla kullanılan hesaplar” diyerek yasaklanmak nedenini açıklamıştı.

ANZ Bank’ın yaptığı açıklamada “Bankamız müşterilerinin dijital para birimleri almalarını yasaklamıyor” ifadelerini kullanırken Westpac ise “Transferin kaynağını belirleyemiyorsak, Avustralya kara para ile mücadele yasası kapsamında hareket etmek zorundayız” denildi. National Australia Bank da, “Düzenli olmayan para birimlerini desteklememekle birlikte, banka olarak müşterilerimizin kripto para satın alma haklarını da yok saymıyoruz” ifadesi kullanıldı.

Söz konusu bankaların müşterileri, bankaların kendi hesaplarından, CoinJar, Coinbase, CoinSopt ve BTC Markets gibi kripto para borsalarına para transfer etmelerine izin verilmediğini ya da hesaplarının dondurulduğunu belirtmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM