Adana’da Yılın Son Huzur Operasyonu Düzenlendi

Adana’da Yılın Son Huzur Operasyonu Düzenlendi

Adana’da yeni sene öncesi bin 850 polisle refah uygulaması düzenlendi. Uygulamada aranan 71 şahıs yakalanırken, 59 bin 250 tl trafik cezası kesildi ve 14 ruhsatsız tabanca ile 12 av tüfeğine el konuldu.Adana güvenlik müdürlüğüne bağlı takımlar yeni yıl öncesi kentte geçtiğimiz yıl istanbul beşiktaş’ta düzenlenen bombalı saldırısında şehit olan adanalı polis memuru adem oğuz’un adını taşıyan ‘şehit polis memuru adem oğuz huzur ve güven uygulaması’ düzenledi.

Adana kenti genelinde 31 noktada asayiş, terör, narkotik ve kaçakçılık şube müdürlüklerinde görev yapan 1850 polisle sabah 08.00’da başlamış olan uygulamaya polis helikopteri havadan yardım verdi. Uygulamada gruplar halinde ayrılan takımlar, kentteki eğlence mekanları ile umuma açık yerlerde genel bilgi taraması (gbt) sorgulaması yaptı.

Trafik uygulamalarında ise, durdurulan vasıtaların içleri dedektör köpeklerince aranırken, polis ekipleri de araç sürücüleri ve yanında bulunan yolcuların üzerlerini aradı.Trafik uygulamalarında 6 bin 75 araç kontrol edilirken, 22 aranan araç yakalandı. 10 araçta uygulamada trafikten men edildi. 57 araca ise 59 bin 250 tl para cezası uygulandı. öte yandan uygulamada 14 ruhsatsız tabanca ve bunlara ilişik 14 şarjör ile 118 tane dolu fişek, 12 tane ruhsatsız av tüfeği ile bu tüfeklere ilişkin 42 tane dolu fişek ele geçirildi. 1 adet sustalı diye tabir edilen kesici ve delici alette vasıtalarda meydana getirilen uygulamada bulunmuş oldu.Ek olarak 30 tane ectasy cinsel uyuşturucu hap, satışa hazır 145 fişek, 218 gram esrar ve 2 bin 716 gümrük ne kadarağı sigara ele geçirildi. Umuma açık yerlerde yapılan uygulamada ise, 11 şahsa adli ve idari muamele yapıldı, yapılan idari işlemler sonucu 25 bin 540 tl para cezası kesildi. 8 işyerine de idari muamele uygulandı.

Uygulama genelinde 13 bin 856 kişiye gbt sorgulaması yapılırken, 71 aranan şahıs yakalandı.“uygulamalarımız devam edecek”trafik uygulamalarını denetlemeye gelen il emniyet müdürü selami star, bu sırada bir kahvehaneye girip vatandaşlarla söyleşi etti ve uyuşturucu ile savaşım ettiklerini anlattı. Sonrasında güvenlik müdürlüğü’nde gazetecilere açıklamalarda bulunan star, şunları söylemiş oldu:“vatandaşlarımız can ve mal güvenliği için, yeni seneı refah içinde geçirmeleri için, adanalı şehidimiz şehit adem oğuz kardeşimizin adını verdiğimiz bu huzur ve güven uygulamasını yaptık. Toplam bin 850 personelimizle, 215 kara ekibimizle, dedektör köpeklerimizle bugün huzur ve itimat uygulamasını sabah 08.00 itibariyle başlattık. Uçurumında yeniden devam ettireceğiz.

Bu uygulamamızda 14 ruhsatsız tabanca, bunlara ilişkin mermi, 12 ruhsatsız av tüfeği ve bol miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Bu uygulamalarımız adanalı vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamaları için, özgürlük ve güvenlik dengesine dikkat ederek devam edecektir. Daha rahat bir adana için uygulamalarımız devam edecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM