Adaylar SYRIZA’nın en iyi işi için kampanya yolunda

Adaylar SYRIZA’nın en iyi işi için kampanya yolunda

Ana muhalefetteki SYRIZA partisinin genel başkanlığına aday olan adaylar, sol partinin 2 Eylül’deki kongresi ve 10 Eylül’deki yeni cumhurbaşkanı seçimleri öncesinde kampanya yoluna girdi.

SYRIZA destekçileri, 2015-2019 yılları arasında başbakan olarak görev yapan Alexis Tsipras’ın, sol partinin Mayıs ve Haziran aylarındaki ulusal seçimlerdeki ezici yenilgisine tepki olarak görevden istifa etmesi sonrasında yeni bir lider için oy kullanacak.

En popüler adaylardan biri olarak gösterilen 38 yaşındaki eski çalışma bakanı Efi Achtsioglou, hafta sonu Kozani’de mola verdikten sonra haftaya Yunanistan’ın kuzeybatısındaki Yanya’yı ziyaret ederek başlıyor.

Çipras’ın kabinesinde maliye bakanı olarak görev yapan 63 yaşındaki Euclid Tsakalotos, Pazartesi günü Iraklio’da ve Salı günü Rethymno’da yapılacak etkinliklerde konuşacağı Girit’te olacak.

Yarıştaki en tartışmalı adaylardan biri olan Çipras’ın sağ kolu ve eski dijital yönetim bakanı 47 yaşındaki Nikos Pappas, hafta sonu Yunanistan’ın orta ve kuzeyini gezdi ve Pazartesi günü liman kenti Selanik’te düzenlenecek bir etkinlikte konuşma yapacak. .

Son olarak seçimin sürpriz adayı 77 yaşındaki Stefanos Tzoumakas Pazartesi günü Larissa’da, Salı günü ise Kavala’da olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM