Ağrı’da Baş Gösteren Salgına Hastaneler Yetişemiyor

Ağrı’da Baş Gösteren Salgına Hastaneler Yetişemiyor


Ağrı salgın hastalıklarla boğuşuyor. Son günlerde Ağrılı çocukların neredeyse tamamı hasta. Salgın hastalık nedeniyle hastanelere günlük 500 çocuk başvuruyor.

kredibanka.net / Haber Merkezi

Ağrı’da ve yurt genelinde hava sıcaklıklarındaki dengesizlik özellikle çocukların hasta olmasına neden oluyor. Ağrı’da salgın haline gelen hastalık nedeniyle hastaneler doldu taştı. Hastaneler salgın hastalık nedeniyle endfeksyon kapan çocukların tedavisine yetişemiyor.

Ağrı’da baş gösteren salgın hastalık çocukları vurdu. Aileler çocuklarını tedavi ettirmek için hastanelerin yolunu tutarken, Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hasta çocuklarla doldu taştı. Hastane o denli kalabalık ki koridorlarda adım atmak bile mümkün değil. Gündüz biraz daha tenha olan hastaneler, akşam çocukların fenalaşmasıyla acil servislere akın etmesi üzerine aşırı yoğunluk yaşıyor. Hastane yetkililerinden yapılan açıklamaya göre, günlük ortalama olarak 500’ü aşkın çocuk salgın hastalıklar nedeniyle enfeksyon kaparak tedavi olmak için hastanelere başvuruyor.

Bazı çocukların durumları ise ağır. Salgın hastalık çocuklarda yüksek ateşe sebep oluyor. Yüksek ateş nedeniyle havale geçiren çocuklar, acil olarak Erzurum’da bulunan daha kapsamlı hastanelere sevk ediliyor.

Hastanelerde yaşanan aşırı yoğunluk eczanelere de yansımış durumda. Ecza depoları ilaç yetiştirmekte güçlük çekiyor. 3 günlük resmi tatil nedeniyle sadece nöbetçi eczaneler hizmet veriyor. Durum böyle olunca insanlar ilaç alabilmek için uzun kuyruklar oluşturmuş durumda. Yaşanan bu yoğunluk nedeniyle ilaçlar da tükendi. Ecza depoları fazla mesai yapıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM