Bakanlıktan Sarıeroğlu Açıklaması

Bakanlıktan Sarıeroğlu Açıklaması

Çalışma Bakanlığı, KİT’lerdeki çalışanlarla ilgili iddialara ilişkin, “Bakanımız Sarıeroğlu’nun AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda gerçekleştirdiği sunum esnasında veya sonrasında iddia edildiği gibi bir ifadesi bulunmamaktadır.” bilgisini verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun, AK Parti Grup Toplantısı’nda milletvekillerine çalışma hayatına ilişkin sunumunda, bazı basın yayın organlarında yayınlanan ifadeleri kullanmadığı bildirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında,

bugün gerçekleştirilen AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda milletvekillerine sunum yapan Bakan Sarıeroğlu’na ait olduğu iddia edilen bazı ifadelere yer verildiği belirtildi.

Bakan Sarıeroğlu’nun, 24 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 696 Sayılı KHK ile çalışma hayatına ilişkin yapılan düzenlemelere yönelik bilgilendirme sunumu gerçekleştirdiği vurgulanan açıklamada, “Zamanın kısıtlı olması nedeniyle sorulara sözlü olarak cevap verme imkanı olmamış, milletvekillerinin sorularına yazılı şekilde cevap verilmesi kararlaştırılmıştır. Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu’nun gerçekleştirdiği sunum esnasında veya sonrasında ilgili haberlerde iddia edildiği gibi bir ifadesi bulunmamaktadır.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM