Bill Gates Yunan balıklarına yatırım yapıyor

Bill Gates Yunan balıklarına yatırım yapıyor

Balık yetiştiriciliğinin dijital dünya ile hiçbir ortak yanı olmayabilir, ancak teknoloji yoğundur. Bu, Yunanistan’daki sektör de dahil olmak üzere Microsoft sahibi Bill Gates’in su ürünleri yetiştiriciliğine dahil olmasına neden olan faktörlerden biri olabilir.

Kathimerini, Gates Vakfı’nın Philosofish (eski adıyla Bitsakos Balık Çiftliği) aracılığıyla yerel sektörde giderek daha aktif hale gelen Yunan sermayeli Diorasis’i zaten finanse ettiğini biliyor.

Philosofish, geçen yıl Selolnda ve Nireus’un rakibi Andromeda’nın devralınması için gereken süreç sayesinde Yunan balık yetiştiriciliğinin ikinci en büyük sütununu oluşturuyor. Bu üç şirketin birleşmesi, Avrupa Komisyonu tarafından ancak Nireus ve Selonda varlıklarının üçüncü taraflara satılmasıyla onaylanabilir.

Bu partilerden biri, yıllık 5.000 ton kapasiteye 12.000 ton kapasiteli yeni birimler ve diğer varlıklar ekleyen Philosofish idi.

Kaynaklara göre, yakın gelecekte yerel ekonominin diğer sektörlerinde faaliyet gösteren birkaç Yunan şirketinin hisse sermayesinde yer alan bir üst yatırım kuruluşundan Yunan şirketine bazı fonlar da gelebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM