Bir iş kurmak iki güne kadar sürebilir

Bir iş kurmak iki güne kadar sürebilir

Bir şirketin kurulması, işletme şeklini belirleyen ortak bir bakanlık kararına ve bir teşebbüsün kurulması için tek seferlik mağazalarda damga vergisine göre, en geç 22 Temmuz itibarıyla en fazla iki gün sürecek.

Tek duraklı mağazalarda kurularak, şirketler otomatik olarak vergi siciline girer ve bir kayıt numarası (AFM) alır, tek duraklı dükkan da Tek Sosyal Güvenlik Kurumunu (EFKA) otomatik olarak bilgilendirir.

Karara göre, bir şirket kurma zamanı iki iş gününe indirilecek. Bir şirketi başlatmak için bir başvuru tek noktadan teslim edildiğinde, ikincisi ilgili tüm belgeleri ve verileri incelemeli ve yasal önkoşullar yerine getirildiyse, işlem aynı gün veya bir sonraki aşamada tamamlanmalıdır.

Denetimler, belgelerin mevzuatın taleplerini karşılamada yetersiz kaldığını ortaya çıkarırsa, başvuru sahiplerinden beş iş günü içinde gerekli açıklamaları sunmaları istenir veya başvuru reddedilir.

Başvuru sahipleri ayrıca tüm belgelerin online olarak teslim edilmesini, şirketin kurulumunun otomatik olarak gerçekleştirildiği https://eyms.businessportal.gr adresinde de yapabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM