Christina Aistrup Hansen kimdir?

Christina Aistrup Hansen kimdir?

Christina Aistrup Hansen, 2001 yılında dört cinayet ve dokuz cinayete teşebbüs suçundan mahkum olan Danimarkalı bir hemşireydi. Danimarka’daki Nykobing Falster Hastanesinde çalışıyordu ve hastalara yüksek dozda potasyum klorür enjekte etmekle suçlanarak kalplerine zarar veriyordu. Eylemlerinin nedeni hala belirsiz, ancak 2002 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Dava, Danimarka’da medyanın büyük ilgisini çekti ve Hansen’in mahkum edilmesinden bu yana geçen yıllarda tartışmalı bir konu olmaya devam etti.

Christina Aistrup Hansen kaç kişiyi öldürdü?

Christina Aistrup Hansen, Danimarka’daki Nykobing Falster Hastanesi’nde hemşire olarak çalışırken dört hastayı öldürmek ve dokuz kişiyi öldürmeye teşebbüs etmekten suçlu bulundu.

Christina Aistrup Hansen nerede yaşıyordu?

Sağlanan arama sonuçları bu bilgilerden bahsetmediğinden, Christina Aistrup Hansen’in suçları işlediği sırada veya mahkûm edildiği sırada nerede yaşadığı net değil. Ancak, cinayetleri işlediğinde Danimarka’daki Nykobing Falster Hastanesinde hemşire olarak çalıştı ve ardından 2002 yılında hüküm giydi ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Christina Aistrup Hansen nasıl yakalandı?

Önceki yanıtım için özür dilerim. Daha fazla araştırma yapıldıktan sonra, Christina Aistrup Hansen’in suçlarının, çalıştığı hastane olan Danimarka’daki Nykobing Falster Hastanesi tarafından başlatılan bir soruşturma sonucunda ortaya çıktığı görülüyor. Hastane personeli, vardiyasındaki yüksek sayıda açıklanamayan ölümden endişe duymaya başladı ve dahili bir soruşturma, onun birkaç hastaya ölümcül dozlarda potasyum klorür uyguladığını ortaya çıkardı. Hansen daha sonra tutuklandı ve cinayet ve cinayete teşebbüsle suçlandı.

Kaynaklardan özellikle nasıl yakalandığı net değil, ancak suçlarının hastanenin iç soruşturması sırasında ortaya çıktığı anlaşılıyor.

Christina Aistrup Hansen mahkemesi

Christina Aistrup Hansen, 2002 yılında bir Danimarka mahkemesinde dört cinayet ve dokuz cinayete teşebbüsten suçlu bulundu. Şu anda çekmekte olduğu ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Dava, Danimarka’da medyanın büyük ilgisini çekti ve karardan bu yana geçen yıllarda tartışmalı bir konu olmaya devam etti.

Christina Aistrup Hansen şu anda nerede?

Christina Aistrup Hansen’in nerede olduğuna dair güncel bilgilere erişimim yok. Bildiğim kadarıyla, Danimarka’da Nykobing Falster Hastanesi’nde hemşire olarak çalışırken işlediği cinayetler ve cinayete teşebbüslerden dolayı halen müebbet hapis cezasını çekiyor. Medyada yer alan en son bilgiler, onun 2002 yılında hüküm giydiğini ve o zamandan beri cezasını çekmekte olduğunu gösteriyor.

Christina Aistrup Hansen dizisi

Evet, Christina Aistrup Hansen, Danimarka Netflix gerilim dizisi “The Nurse” veya İtalyanca “Infermiera”nın ilham kaynağı. Dizi, birkaç cinayet işlediği ve cinayete teşebbüs ettiği Nykobing Falster Hastanesinde hemşire olarak çalışan Hansen’in gerçek hikayesine dayanıyor. Dizi, meslektaşının dikkat çekme eğilimlerini araştırmaya ve sorgulamaya başlayan kurgusal bir karakter olan Pernille Kurzmann Larsen’i konu alıyor., Christina Aistrup Hansen.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM