DAEŞ Terör Örgütü Lider Hamas’a Savaş İlan Etti

DAEŞ Terör Örgütü Lider Hamas’a Savaş İlan Etti

Mısır’daki deaş terör örgütü ABD’nın kudüs’ü başkent olarak kabul ettiğini açıklamasından sonrasında kudüs’ü savunmadaki başarısızlığından ötürü hamas’a karşı savaş duyuru etti ve bunu bir hamas üyesini idamını imajledikleri videoyla dünyaya duyurdu.

Elinde tuttuğu toprakların neredeyse yüzde yüzünü kaybeden terör örgütü işid, filistin’de gazze şeridi’ni yöneten hamas’a savaş duyuru etti.

Cihatçı izleme kurulu site intelligence group un sina yarımadasındaki deaş üyeleri tarafınca yayınlandığı iddia edilen 22 dakikalık video donald trump’ın kudüs’ü başşehir olarak tanıdıklarını ilan ettiği konferans ile başlıyor. Video propaganda görüntüleri ve turuncu tulum ile dizlerinin üzerinde eski bir deaş üyesinin idamıyla sonuçlanıyor.

Videoda yer edinen ve musa ebu zamat adındaki idam edilen deaş üyesi hamas’ın mısır’daki koluna tabanca kaçakçılığı yapmakla suçlanıyor. Kayıtta gazze’li ebu kazem el-maqdisi adında bir vaiz, gazze şeridi’ndeki hamas bölgelerine ve toplantı yerlerine saldırı çağrısı yaptı. Hamas, batılı ülkelerle olan işdonanması yaptığı için kabahatlanıyor ve sadece israildeki yahudilere karşı mücadele verdiği için eleştiriliyor. Sonrasında ise tutsak alınan eski deaş üyesi kafasına sıkılan bir kursunla idam ediliyor. Kurşunu ateşleyen terörist ise hamas’ın gazze’deki eski askeri liderlerinden olan muhammed el-dajani olarak açıklandı. Hamas sözcüsü salah bardawil deaş’ın videosunu “bazı arapların direnişini bozmak için siyonist bir üretimi” olarak tanımladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM