Husiler Savaş Uçağı Düşürdü

Husiler Savaş Uçağı Düşürdü

Yemen ülkesinin Sada şehrinde, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait bir savaş uçağının teknik arızadan dolayı düştüğü, 2 pilotun sağ atlattığı bildirildi.

Koalisyon güçleri “teknik arıza” diyor

Suudi arabistan liderliğindeki koalisyon güçleri tarafından meydana getirilen makaleli açıklamada, yemen meşru hükümet güçlerine yardımcı için yemen topraklarında operasyonuna katılan bir savaş uçağı, teknik arıza nedeniyle düştüğü açıklandı.

Pilotlar suudi arabistan’a götürüldü

Uçakta bulunan 2 pilotun yara almadan atlattığı aktarılan açıklamada, kara ve hava kuvvetlerinin gerçekleştirmiş olduği ortak kurtarma operasyonu sonucu pilotların vaka yerinden tahliye edilerek suudi arabistan’a getirilmiş olduğu kaydedildi.

Husiler “biz düşürdük” açıklaması yaptı

Husilere ilişik “el-mesire” televizyonunda daha önce gösterilen haberde, koalisyon güçlerine ait bir savaş uçağının yemen’in suudi arabistan sınırına yakın sada şehrinde düşürülmüş olduğu iddia edilmişti.

Kriz devam ediyor

Uzun zamandır siyasal istikrarsızlığın yaşandığı yemen’de meşru yönetime darbe meydana getiren husiler, 2014’ten bu yana başkent sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde tutuyor. Suudi arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise mart 2015’ten bu yana yemen hükümetine yardımcı oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM