Daha fazla yabancı öğrenci çekmek isteyen Türkiye

Daha fazla yabancı öğrenci çekmek isteyen Türkiye

Türkiye’nin 12 Mayıs’taki cumhurbaşkanı, milletin şu anki 115.000’ten yaklaşık 350.000 yabancı öğrenciyi çekmeyi hedeflediğini, bunun da yurtdışında eğitim görmek için dünyanın en iyi beş destinasyonundan biri olduğunu söyledi.

“Sadece okullarımızı öğrencilerimize değil, kalplerimize de açıyoruz.” Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Federasyon tarafından düzenlenen 11. Uluslararası İstanbul Buluşması Haliç Kongre Merkezinde Buluştu
Öğrenci Birlikleri.

“Nereden geldikleri önemli değil, gelecekte onlarla ilişkilerimizi sürdürmek istiyoruz.”

Erdoğan ayrıca, Türkiye’nin BM Güvenlik Konseyi üzerindeki temsil eşitsizliğinin altını çizerek, dünyayı daha adil ve daha iyi bir yer haline getirmek için “her platformda çalışıyor” dedi.

Erdoğan, “II. Dünya Savaşı sonrasında şartlarda yaşamıyoruz” dedi. “Böylece, Birleşmiş Milletler’i düzeltmemiz gerekiyor.”

Erdoğan, dünya çapında insanların korku atmosferinde yaşadıklarını söyledi.

“Çünkü BM Güvenlik Konseyi’nin bu beş daimi üyesinden korkuyorlar. Ama biz buna inandığımız gibi söyledik. Dünya beşten daha büyük” diye ekledi ve konuyla ilgili sloganını yineledi. “Hiçbir Müslüman ülke BM Güvenlik Konseyi’nde oturmuyor. Ne tür bir yapı bu? Biz adalet istiyoruz,” diye açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM