Türk kuvvetleri, güvenlik sağlanana kadar Afrin’de kalmak

Türk kuvvetleri, güvenlik sağlanana kadar Afrin’de kalmak

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, güvenli bir hale gelene kadar Türkiye’nin kuzey Suriye’nin Afrin eyaletinde varlığını sürdüreceğini söyledi.

İstanbul Gençlik Festivali’nde konuşan Erdoğan , “ Afrin’de kalacağız ve güvenliğini garanti edene kadar orada olacağız” dedi.

“İdlib, Tal Rifaat ve Manbij gelecek olacak” diye ekledi, Suriye illerini adlandırarak.

Türkiye “başlattı Operasyon Olive Branch Halk Koruma Birlikleri (temizlemek için 20 Ocak” YPG itibaren) militanları Afrin . 18 Mart’ta, Türkiye’den geri dönen askerler 2012’den beri YPG tarafından kontrol edilen Afrin şehir merkezinin tam kontrolünü ilan ettiler .

Ağustos 2016’dan Mart 2017’ye kadar süren Fırat Kalkanı Operasyonundan söz eden Erdoğan , Türkiye’nin müdahale hakkını geciktirdiğini söyledi .

“[Fırat Kalkanı Operasyonu], gecikmiş bir operasyondu. Bunu daha önce yapmak zorundaydık. Bunu daha önce yapsaydık, Kilis ( Türkiye nin güneyindeki bir çok ülke) pek çok kez vurulmayacaktı, ”dedi. Irak’ın İslam Devleti ve Levant (ISIL) aleyhinde kuzey Halep valiliği aleyhine bir önceki saldırıya atıfta bulundu. YPG ..

Operasyon sırasında Olive Branch Turke’nin güneyindeki Kilis vilayetinin Kürt militanları tarafından hedef alındığı bildirildi.

Kilis Valisi, 19 Mart’ta sınır ötesi 48 roket saldırısının iki sivili öldürdüğünü ve 38 kişinin de yaralandığını söyledi.

‘Onlara vatandaşlık verelim’

Erdoğan , Suriye, Fars, Fas ve Cezayir vatandaşlarının İstanbul’daki tarihi Mısır Çarşısı’nda çalıştıklarını ve restorasyon çalışmalarının 4 Mayıs’ta yeniden açıldığını söyledi.

“Kendimiz için bir hedef belirledik ve“ Gerekirse, onlara vatandaşlık verelim ”dedi. Yapmadığımız zaman ne olur? Yasadışı olarak çalışıyorlar ”diye ekledi.

Bu işçilerin birçoğunun eğitimli olduğunu ve Türk vatandaşı olduklarında bir yaşam kazanabileceklerini söyledi.

Mısır Çarşısı olarak da bilinen Mısır Çarşısı, baharat, otlar, bal peteği ve fındık yükünü stoklar. İstanbul’un tarihi yarımadasının son beş yüzyıl boyunca, ilk kez ziyaretçilere selam veren egzotik kokusuyla bezenmiş sazını süslüyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM