Davetiye Tercihlerinizi Değiştirin

Davetiye Tercihlerinizi Değiştirin

Davetiye kelimesinin kökeni Arapça olmakla beraber Türkçeye çağrılık ya da çağrı metni olarak çevrilir. Açıklaması ise bir etkinliğe katılım sağlanmasını rica etmek için düzenlenen davet yazısıdır. Davetiyeler, bilgisayar ortamında hazırlanan metin ve diğer gerekli bilgilerin matbaa makineleriyle kart üzerine basılmasıyla oluşur. Bu kart bir zarf içinde muhafaza edilerek karşı tarafa ulaştırılır.

Burada amaç davetiyenin ulaştırılması esnasında farkı dış etkenlere karşı korunmasıdır. Bu özel metinler sayesinde karşı taraf, düzenleyeceğiniz organizasyon hakkında bilgi sahibi olur. Hazırlanacak olan davetiyenin kişiyi ya da kurumu ve hizmetlerini yansıtması önemlidir. Aksi halde karşı taraf üzerinde etkili olması zordur. Bu tarz bir durumda düzenleyecek olduğunuz organizasyona katılım sayısı tahmininizden düşük olacaktır.

Davetiyeler Hangi Organizasyonlar İçin Kullanılır?

Davetiye denildiği zaman akla ilk gelen düğün davetiyesi olmaktadır. Düğün törenleri ile adeta özdeşleşen davetiyeler birçok farklı organizasyon ve etkinlik içinde hazırlanır ve kullanılır. Düzenlenecek olan organizasyona göre davetiyede yer alması gereken bilgiler değişiklik göstermektedir.

Davetiyelerin tasarımlarından sonra en dikkat çeken noktaları çağrı için düzenlenmiş metinleridir. Bu metinlerin dikkat çekici olması önemlidir. Böylelikle davetiyenin akılda kalıcılığı ciddi oranda artar. Davetiyeler düğün, toplantı, konferans, seminer, gezi, nişan, açılış vb. törenler için hazırlanabilir.

Genellikle basılı davetiyeler tercih edilse de günümüzde sanal ortamda hazırlanan ve iletilen davetiyelerde oldukça revaçtadır. Özellikle iş toplantıları için sıklıkla tercih edilir.

Davetiye Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Davetiye modellerinde o kadar fazla çeşit vardır ki bu durum bazen karar verme aşamasını güçleştirebilir. Bu nedenle seçim öncesinde davetiye modellerinin incelenmesi süreci kolaylaştırabilir. Öte yandan davetiyenin düzenlenecek organizasyon ya da etkinliğe uygun olarak seçilmesi gerekir.

Davetiye seçimini yapacak olan kişi organizasyon hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıdır. Bu sayede en uygun davetiye seçimi yapılabilir. İş davetlerinde sade ve daha ciddi tasarımlar üzerine yoğunlaşmak daha doğrudur. Düğün töreni ve diğer etkinlikler için kullanılacak davetiyelerse daha canlı renklerden tercih edilebilir.

Nisa davetiye tüm organizasyonlara uygun tasarlamakta ve üretmektedir. Arşivinde bulunan davetiye modelleri ile hizmet veren talep halinde daha farklı ve özgün tasarımlarda hazırlamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM