Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan Şehit Ailesine Ziyaret

Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan Şehit Ailesine Ziyaret

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tunceli’de 1997 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen İstiklal Vardar’ın ailesini ziyaret etti. Gürkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde bir kez daha vatan uğruna canını veren şehitleri saygı ve şükranla andıklarını ifade ederek, “Cennet toprakların aziz şehitleri; vatan size çok şey borçlu” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tunceli’de 1997 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen İstiklal Vardar’ın annesi Mihriban ve babası Ali Nermin Vardar’ı; 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle ziyaret etti. Acılı aileye bir kez daha başsağlığı dileyen Başkan Gürkan, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde, bu vatan uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Sizler şehidimizin bize emanetinisiniz, bu vatan için çok kıymetlisiniz. Hiç şüphesiz; her karış toprağı kanla sulanan bu vatanda sonsuza kadar bayrağımız dalgalanmaya devam edecek” dedi.

Türk Milleti’nin birliğine, bölünmez bütünlüğüne göz diken karanlık odakların amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacağını ifade eden Başkan Gürkan, “Türk Silahlı Kuvvetleri’miz şuanda Afrin’de terör örgütlerine karşı Zeytin Dalı Harekatı’nı gerçekleştirmekte. Harekatın başarılı olmasını ve ülkemizdeki en büyük sorun olan terörün biran önce son bulmasını diliyorum. Dualarımız, Afrin’deki Mehmetçiklerimiz için” diye konuştu.

Gürkan ayrıca Vardar çiftinin birinci sınıfa giden torunu Çınar’a kitaplar hediye etti.  Çınar’a kitap okumanın önemini anlatan Gürkan, “Çok kitap okuyorum. Yere düşen gazete parçalarını bile okumadan geçemiyorum” dedi

İstiklal Vardar’ın ailesi ise gerçekleştirilen ziyaretten dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM