Energean Mısır, İtalya ve Hırvatistan’daki portföyünü Carlyle International Energy Partners’a satacak

Energean Mısır, İtalya ve Hırvatistan’daki portföyünü Carlyle International Energy Partners’a satacak

Energean, Mısır, İtalya ve Hırvatistan’daki portföyünü 945 milyon dolara kadar ve 820 milyon dolardan az olmamak üzere Carlyle International Energy Partners’a satmak üzere anlaşma yaptığını duyurdu.

Energean’a göre fiyat, 2020’de 284 milyon dolar olan belirli varlıkları Edison’dan satın alma maliyetinin üç katından fazla.

Belirtildiği gibi anlaşma, Energean’ın 450 milyon dolarlık Kurumsal Tahvili tamamen geri ödemesi ve hissedarlara 200 milyon dolara kadar olağanüstü temettü ödenmesini kolaylaştırması için yeterli nakit likidite yaratıyor. Bu aynı zamanda Energean’ın, İsrail’deki Karish ve Karish Kuzey sahalarının geliştirilmesinin yanı sıra Fas’taki Anchois sahasına yakın zamanda yapılan girişle belirlenen doğal gaza dayalı kalkınma stratejisine odaklanmasına da olanak tanıyor.

“İleriye dönük olarak Energean, Akdeniz’de daha da büyümeye çalışacak, aynı zamanda Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da, özellikle de doğalgaza yönelik uzun vadeli bir destek politikasının olduğu ve kömürün yerine geçebileceği bölgelerde fırsatlar arayacak. Grup aynı zamanda bağlı kuruluşu EnEarth aracılığıyla Yunanistan’da ve daha geniş Akdeniz bölgesinde bir karbondioksit depolama merkezi oluşturmaya da odaklanacak.” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM