Erdoğan Kılıçdaroğlu Atışmasında Son Raund

Erdoğan Kılıçdaroğlu Atışmasında Son Raund

Bu gün Ankara gündemi epey hareketli geçti. Mecliste bu gün partilerin grup toplantıları günüydü. Günlerdir süre gelen Erdoğan Kılıçdaroğlu tartışması da bu gün zirve yaptı.

Günlerdir Kemal Kılıçdaroğlu ile Recep Tayyip Erdoğan arasında süregelen gerginlik partilerin grup toplantılarının yapıldığı bu gün iyiden iyiye tırmandı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yolsuzluk ile suçlamış ve bazı ülke bankalarında milyonlarca doları olduğunu ileri sürmüştü. Bunun üzerine Recep Tayyip Erdoğan ise bu iddianın ispatlanması halinde makamından istifa edeceğini söyleyerek meydan okumuştu.

Bu gün gerçekleşen grup toplantısında Kılıçdaroğlu, bir takım dekontlar ve belgeler sunarak, yurt dışında bir ülkede paravan bir şirkete Erdoğan ailesinin fertlerinden para aktarıldığını ileri sürdü.

Bu iddialara yanıt Erdoğan ailesinin avukatı Ahmet Özelden yazılı olarak geldi. Açıklamada avukat Özel, Kılıçdaroğlu tarafından ortaya atılan bütün iddiaların yalan olduğunu gösterilen evrakların ise tamamının sahte olduğunu söyledi.

Yapılan yazılı açıklama şöyle;

Kemal Kılıçdaroğlu taradından ortaya atılan ve müvekkillerime bir takım suçlamalar atan iddiaların tamamı yalandır. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlık koltuğunda oturan Kemal Kılıçdaroğlu bu hareketiyle kendisinin o koltuğa oturmasını sağlayan Fetullahçı Terör Örgütüne borcunu ödemeyi hedeflemektedir. Fetullahçı Terör Örgütü tarafından kendisine verilen bir takım kağıt parçalarını sallamasıyla ünlü olan Kemal Kılıçdaroğlu, bu evrak diye ortaya çıkardığı kağıt parçalarının sahte olduğu ortaya çıkınca da hiç utanmamaktadır. Eğer Kemal Kılıçdaroğlu o evrak dediği paçavraların gerçekliğine inanıyorsa derhal kendi istediği bir basın yayın kuruluşuna o evrakları versin ve halkın huzuruna çıkarsın. Ayrıca o paçavralar gerçekse derhal cumhuriyet savcılığına başvurarak suç duyurusunda bulunsun. Biz sözlerimizin arkasındayız. Ne cumhurbaşkanımız ne de ailesine ait yurt dışında ne bir şirkette ne de bir bankada kuruş yoktur. Doğruluğu ispatlanmamış ve asla ispatlanamayacak o belge denen paçavralarla Cumhurbaşkanımız ve ailesini itibarsızlaştırmaya yönelik iftiralar atılmaktadır. Bu iftiralar karşılıksız kalmayacak ve hukuk önünde hesabı sorulacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM