Erdoğan: Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız

Erdoğan: Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız

Cumhurbaşkanı erdoğan, darbeye teşebbüs eden FETÖ yapılanması ile mücadele konusunda, “hukuk içerisinde ne gerekiyorsa bugüne dek ne yaptıysak, bundan sonrasında da onu aynen meydana getirmeye devam edeceğiz. Acımayacağız. Acırsak acınacak hale düşeriz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fetullahçı terör örgütü’yle (fetö) mücadeleye ait, “hukuk içinde ne gerekiyorsa bugüne kadar ne yaptıysak, bundan sonra da onu aynen oluşturmaya devam edeceğiz. Acımayacağız. Acırsak acınacak hale geliriz. Onun için de sonuna kadar takip, takip, takip. Yolumuz bu.” dedi.

Erdoğan, ak parti sarıyer ilçe başkanlığı’nı ziyaretinin peşinden parti binasının balkonundan kendisini dışarıda bekleyen vatandaşlara hitap etti.

Soğuğa rağmen saatlerdir kendisini bekledikleri için vatandaşlara teşekkür eden erdoğan, “sizin bu gayretiniz, sizin bu sabrınız inanıyorum ki geleceğin sarıyer’i için çok daha bize faydalı, aydınlık uçurumınları getirecektir.” dedi.

Bugün hem sarıyer ilçe örgütının yeni hizmet binasını görmek aynı zamanda “hayırlı olsun” demek, gerek ana aşama, gerek hanım kolları, gerekse gençlik kolları ile bir arada olmak istediklerini, kendilerine neler yapacaklarını söylediklarını söylemiş oldu.

“Rabianın unutulmaması gerektiğini dile getiren erdoğan, “rabiamız nedir? Tek millettir. Nedir? Tek bayraktır. Nelerdir? Tek vatandır. Nedir? Tek devlettir. Niçin tek millet diyoruz? çünkü bizi bölmek, parçalamak istediler. Bizler türküyle, kürdüyle, lazıyla, çerkesiyle, gürcüsüyle, arabıyla, alevisiyle, sünnisiyle tek milletiz. Bizi bölemeyecekler.” diye mevzuştu.

Tek bayrak vurgusu icra eden Erdoğan, şunları kaydetti:

“bayrağımızın rengi şehidimizin kanının rengidir. Hilal bağlarımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız, şehitlerimizin ta kendisidir. Bayrağımıza eş bayrak yok. üç, tek vatan. 780 bin kilometreyle tek vatan. Vatanımızı da bölemeyecekler. ‘yok güneydoğu’da şöyle, şark’da bu şekilde’. Avucunuzu yalarsınız. Ne oldu? çukurlar açtılar, öyle mi? ‘yok kato’ya çıkamazsınız’ dediler. ‘gabar’a çıkamazsınız’ dediler. ‘tendürek’e çıkamazsınız’ dediler. şu anda askerimiz de, polisimiz de, emniyet korucularımız da, jandarmamız da hep beraber yeri geldi gabar’da oldular, cudi’de oldular, kato’da oldular, kandil’de oldular ve o çukurları onlara mezar yaptılar. Ne dedik? ‘f-16 oluruz helikopterlerimizle birlikte onların başına başına ineriz’. Dört tek devlet. Neymiş paralel devletmiş. Ne oldu? Nerede o paralel devletin başındakiler? Kimisi pensilvanya’da, kimisi almanya’da, kimisi şurada, kimisi burada fakat büyük bir kısmı da nerede? şu anda cezaevindeler.”Hukuk içinde ne gerekiyorsa bu güne kadar ne yaptılarsa, bundan sonrasında da onu aynen meydana getirmeye devam edeceklerini vurgulayan erdoğan, şunları söylemiş oldu:

“acımayacağız. Acırsak acınacak hale geliriz. Onun için de sonuna kadar takip, takip, takip. Yolumuz bu. Benim sizden bir ricam var. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte türkiye olacağız. şimdi önümüzde 14 ay var. 14 ay sonrasında biliyorsunuz mart 2019 mahalli seçimleri var. Fakat mart mahalli seçimleri biliniz ki kasım 2019’un işaret fişeğidir. Orada ne var? Parlamento seçimi var. Ne var? Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bunlara hazır mıyız? çok çalışacağız. Sarıyer’de önce yerel tarzı almaya hazır mıyız? Bu azminizi hiçbir zaman kaybetmeyin. Ben sizleri bu duyguların içerisinde en kalbi duyguyla selamlıyorum. Gecemiz mübarek olsun, geleceğimiz aydınlık olsun.”

Konuşmasının arkasından, vatandaşlar cumhurbaşkanı erdoğan’a sevgi gösterisinde bulunmuş oldu. Bunun üzerine, yurttaşların yanına gelmiş olarak onlarla söyleşi eden erdoğan, sonrasında aracına bindi. Hareket eden aracın önünü, bir müddet sonra genç bir kız ve annesi kesti. Erdoğan, anne ve kızıyla bir müddet görüştükten sonrasında buradan ayrıldı.

Ziyarette, cumhurbaşkanı erdoğan’a aile ve toplumsal politikalar bakanı fatma betül sayan kaya, istanbul efsunkkent belediye başkanı mevlüt uysal ve ak parti il başkanı selim temurci de birlikte rol aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM