Fransız DJ uyuşturucu kaçakçılığına karşı İstanbul’da tutuklandı

Fransız DJ uyuşturucu kaçakçılığına karşı İstanbul’da tutuklandı

4 Nisan’da İstanbul’da bir Fransız DJ, uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle tutuklandı ve bir Türk mahkemesi tarafından hapse gönderildi.

Amsterdam’dan İstanbul’a giden Yannick Michel, polis aramalarından sonra Atatürk Uluslararası Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Narkotik tespit köpekleri, bavulunda şüpheli eşya tespit etti ve polisin yaklaşık 2 milyon Türk Lirası (496.420 $) değerinde uyuşturucu madde ele geçirmesini sağladı.

İlaçlar 3,917 ecstasy hapı, 12.500 LSD sentetik uyuşturucu hapı ve 2.102 gram esrar içeriyordu. Bunlar naylon torbalara dolduruldu ve bagajlarının altına saklandı.

Michel, Türkiye’nin Dalaman ve İstanbul’daki turistik mekanlarındaki DJ performanslarıyla tanınıyor.

Polis, Türkiye genelinde 725 kilodan fazla uyuşturucu ele geçirdi

Bir güvenlik kaynağına göre, Türkiye genelindeki uyuşturucu karşıtı operasyonlar sırasında 4 Nisan’da toplam 727 kilogram uyuşturucu ele geçirildi.

Uyuşturucu madde ele geçirilen İstanbul, Mardin, Tekirdağ, Bingöl ve Edirne illerinde, medyanın konuşmasıyla ilgili kısıtlamalardan dolayı isimsiz kalmak koşuluyla konuştuğunu belirtti.

Güneydoğudaki Mardin Emniyet Müdürlüğü, drone destekli bir operasyon sırasında hafif ticari araç tespit edildiğinde ilaçların bulunduğunu söyledi. Araç Midyat kasabasında durduruldu.

Kaynakta, İstanbul’da altı kilogram esrar ve 120 Hint keneviri kökleri ele geçirildi.

Başka bir operasyonda, batıdaki Tekirdağ ilinde 10 kilogram eroin ve dokuz kilo kokain ele geçirildi.

Doğu Kahramanmaraş vilayetinin ve Edirne vilayetinin Elbistan ilçesinde, yaklaşık beş kilogramdan fazla skunk keneviri bulunan 100.000’den fazla hap ele geçirilmiştir.

Ayrıca, Adana ve Eskişehir illerinin güney ve orta illerinde uyuşturucu kaçakçılığına karışan 44 şüpheli gözaltına alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM