Hemoroid Tedavisi Hangi Durumlarda Gerekli?

Hemoroid Tedavisi Hangi Durumlarda Gerekli?

Eksternal hemoroid kişinin yaşam kalitesini bozacak kadar etkilemiyorsa ilaçlı tedavi uygulanır. Hemoroidler 1.ve 2. evrede tedavisi ilaçla yapılır. Doktor tarafından verilecek ilaçlar makat bölgesinin şişini, ağrısını dindirir. Kişi eski yaşam kalitesine ulaşır. Ameliyat yapılmadan yapılan diğer tedavi yöntemi ise oturma banyosudur. Kişi ılık bir suyla dolu bir küvete oturur ve böylelikle hemoroidin rahatlanması sağlanır. Skleroterapi ile bölgedeki sarkmaya enjeksiyon sürülür. Hemoroid tedavisinde 2. ve 3. evre hemorodlerde çeşitli günlük girişim gerektiren işlemler de yapılabilir. Bu sırada hangi işlemin ne zaman yapılacağına karar verilir. Tedavinin son evresinde ameliyat yapılır. Lokal anesteziyle yapılan operasyonlar daha yaygın şekilde yapılır. Ameliyattan sonrada basurun tekrarlanması görülmemiştir. Ameliyat olmadan hemoroid tedavisi doğru yöntemler de yapılabilir

HEMOROİD NEDİR?

Hemoroid analın altında bulunan yapı da genişlemiş damarlardır. Bu damarlar genişler ve şişer ve böylelikle hastalara acı vermektedir. Tahriş olan damarlar makatın dışına çıkar. Halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinmektedir. Hemoroid iç ve dış olarak ikiye ayrılır;

İç Hemoroidler; Genellikle makatın iç bölgelerinde görülmeyecek kadar derin hemoroidlerdir. Dışkıda, klozette ya da tuvalet kağıdında görülen kan en belirgin belirtileri olmaktadır.

Dış Hemoroidler; Bu hemoroid tipi hastaya fazla ağrı, kaşıntı, şişlik ve zaman zaman dışkılarında kan görmelerine neden olur.

Hemoroid Tromboz;

Kanla dolan pıhtı nedeniyle mavi ve mor renkli olan hemoroid tipidir. Bu nedenle sancı ve kanamaya neden olur. Pıhtı çözülürse geriye bir parça kalabilir.

Hemoroid neden olur?

Belirtileri;

  • Dışkı yaparken kan gelmesi,
  • Tuvalet kağıdına kanlı lekeler gelmesi,
  • Makatın sarkması şeklinde belirtileri mevcuttur.

Climed Amacı

Climed bünyesinde bulundurduğu uzman hekim kadrosuyla, doğru teşhis eşliğinde tedaviler güvenle yapılmaktadır. Basurun belirtilerini anlayan kişi uzman kadroyla sorunlara hızlı çözüm ve tedaviler bulmaktadır. Unutulmamalıdır ki, doğru teşhis hayat kurtarır. Yaşam kalitesini bozacak bu hastalığı küçümsemek daha ciddi durumlara yol açacaktır. Climed bu bakımdan  hizmet vermekten uzun bir zamandır büyük bir mutluluk duymakta ve 2002 yılından itibaren birçok tedavi yöntemini geliştirmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM