Yüz Nemlendirme Maskesi

Yüz Nemlendirme Maskesi

Cildin sürekli olarak yağlı olması kadar, fazla kuru olması da bir problemdir ve bizi sürekli rahatsız eder. Cilt kuruluğu problemi çocuk- yaşlı fark etmeksizin hemen hemen her yaşta görülebilir. Özellikle mevsim geçişlerinde cildimiz kurur, pullanmaya başlar ve pul şeklinde dökülür. Bu sadece yazdan kışa doğru geçerken değil, yaza geçerken de gerçekleşir. Zira gündüz sıcak olsa da geceleyin hava aynı sıcaklığı taşımaz ve bu soğukluğun etkisiyle yüzümüz, cildimiz kurur, kızarır. Bundan dolayı yüz nemlendirme maskesi kullanarak cildinizin nemlenmesini sağlayarak bu dökülmelere ve kuruluklara engel olabilirsiniz. Bu maskeyi kullandığınız takdirde de yüzünüzdeki o soğukluk, kuruluk ve katılık giderek yerini daha nemli bir cilde bırakacaktır. Mevsim geçişleri, soğukluk, sıcaklık yüzümüzü kurutur ve sadece bununla mı kalır? Bunun dışında da cildimizi kurutan nedenler nelerdir? İsterseniz bunlara bir göz gezdirelim.

Cilt Neden Kurur?

 • Gelişen hava şartları neticesinde kurur. Cildimiz özellikle kış aylarında havada bulunan nemin azalmasıyla fazlaca kurumaktadır.
 • Gün içinde yeterli bir şekilde sıvı tüketmemek cildin nemini kaybetmesine, kurumasına neden olur.
 • Kullanılan bazı ilaçların yan etkileri vücudunuzda cilt kuruluğu olarak ortaya çıkabilir.
 • Yaşın ilerlemesi cilt kuruluğunu arttırır. Çünkü yaş aldıkça, ilerledikçe cildin su kaybı fazlalaşır.
 • Yoğun bir şekilde güneş ışığına maruz kalmak cildi kurutur. Zira güneş ışınları cildin alt derisine işleyerek cildi nem ve yağdan uzak tutar.
 • Duşa girmek hayatımızın olmazsa olmazıdır. Uzun süre duşta kalmak keyifli de gelebilir. Ancak çok uzun süreler sıcak suya temas etmek ve sık sık duşa girmek de cilt kuruluğuna neden olmaktadır.
 • Evinizdeki havayı nemli tutmamanız da cildinizin kuruluğuna neden olur. Zira klimalı ortamlar da cildi kurutur. Ilık ve hafif kuru bir hava adeta süngere bürünür ve ortamda bulunan bütün nemi içine hapseder.
 • Cildinizin nefes almasını sağlayacak
 • Beslenme şekli de büyük bir rol oynuyor. Düzensiz bir şekilde beslenmek ve bilinçsiz bir şekilde de olsa cildi nemlendirebilecek gıdalardan kaçınmak yaşamı her açıdan etkileyebileceği, olumsuz sonuçlar doğurabileceği gibi cilt kuruluğuna da zemin oluşturur.

Sağlıklı bir cildin ne sebeplerle kuruyabileceğini madde madde anlattık. Bunlardan kaçınmanız cildinizi kurumaktan alıkoyacaktır, bunu minimum seviyeye indirgeyecektir. Ama sürekli olarak güneş altında çalışmanız gereken bir işiniz vardır ve kaçamıyorsunuzdur. Ya da duşa girmek obsesif bir hal almıştır ve bundan vazgeçemiyorsunuzdur. Yaşamanızı sağlıklı bir şekilde idame ettirebilmek adına kullanmanız gereken ilaçlar vardır ve bunun yan etkilerinden biri de kuruluğa neden olmasıdır. Dolayısıyla ne yaparsanız yapın oluşan bazı zorunluluklardan dolayı, içinde bulunduğunuz durumun, anın gerekliliklerinden dolayı vazgeçemeyeceğiniz durumlar olabilir. Burada kullanabileceğiniz takviye ürünler devreye girmektedir. Bütün bu ‘’zorunlulukların’’ üstesinden gelebilecek, yanınızda bulunduğunda güvende hissettirecek bir üründen bahsetmek istiyorum: Yüz nemlendirme maskesi. Firmamızın size sunmuş olduğu bu maskeyi kullanarak gün içerisinde yüzünüzde oluşan çatlaklardan, kaşıntılardan ve o soğuk görüntüden kurtulabilirsiniz.

Yüz Nemlendirme Maskesi Nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden ya da başka nedenlerden dolayı yüzünüzün sık sık kuruduğundan dert yanıyorsanız, aynaya baktığınız zaman suratınızda gördüğünüz o kuruluk hissi sizi rahatsız ediyorsa ve yüzünüzün bazı bölgeleri pul pul dökülmeye başladıysa, neme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız haftada 2-3 kere yüz nemlendirme maskesi kullanmak cildinize iyi gelecektir. Bütün yakınmalarınızı ve şikayetlerinizi ortadan kaldıracak; kusursuz, mükemmel bir atmosfere tanık olacaksınız. Bu maskelerin güzel bir tarafı ise suratınıza tam olarak birleştiği, bir bütün olduğu için maskeyi yaptığınız anda, yapmanız gereken diğer rutinlere dönebilecek ve günlük hayatınızı pek de aksatmamış olacaksınız. Hem pratik olması açısından hem de kullandıktan sonra sizi tanık edeceği değişimleri görmek açısından son derece kullanışlı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadar tercih edilmesinin nedeni de sağladığı bu yararlar olmaktadır.

Özellikleri Nelerdir?

Kuru ve hassas ciltler adına kullanmasını tavsiye ettiğimiz maskemizin özelliklerine geçebiliriz. Size sunmuş olduğumuz yüz nemlendirme maskesi:

 • Dermatolojik olarak test edilerek geçer not almış olan bir üründür. İçerisinde herhangi bir kimyasal bileşen, katkı maddesi bulunmamaktadır.
 • Cildinizi tazeler ve yumuşatır.
 • Cildinizi canlı tutar ve kırışıklıkların oluşmasınız da minimum seviyeye indirger.
 • Cildinizi her daim pürüzsüz ve ışıltılı tutarak içerdiği nemi hapseder.
 • Kullanıldığınız ilk andan itibaren genişlemiş gözeneklerin küçüldüğüne ve sıkılaştığına tanık olacaksınız
 • Cildinizdeki kuruluk – nemlilik dengesini sağlayarak sürekli canlı bir görüntü oluşturur.

Nasıl Kullanılır?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sorunlarla karşılaştınız, yazımıza denk gelerek aklınızda oluşan bütün soru işaretlerine cevap olduğunu gördünüz. Ve yüz nemlendirme maskesi alarak kullanmaya başlamaya karar verdiniz. Peki nasıl kullanacaksınız? Biraz da bundan bahsederek yazımızı sonlandırabiliriz.

 • Öncelikle maskeyi kullanmadan önce cildinizin temizlenmiş olduğundan emin olun. Ve size sunduğumuz bu maskeyi haftada iki üç kez temiz cildinize uygulayın.
 • Paketin içindeki ürünü suratınıza iyice yaydıktan sonra kuruması, iyice temas etmesi adına bir müddet bekleyin.
 • Kullandığınız maskenin göz çevrenize ve dudaklarınıza temas etmemesine dikkat edin.
 • Maskeniz kuruyarak ve yüzünüzde istenmeyen maddeleri etkisiz bırakır ve cildi arındırmaya başlar.
 • Kuruduktan sonra oluşan tabakayı su yardımı ile yavaşça kaldırabilirsiniz.

 

Bu yazımızda da sizlere, sürekli şikayet etmekte olduğunuz cilt kuruluğuna karşı sunduğumuz yüz nemlendirme maskesi ürünümüzden bahsettik. Kullanımı oldukça basit olmasının yanında, kullandığınız ilk andan itibaren değişime tanık olmak sizi mutlu edecek. Yazımız burada bitiyor, okuduğunuz için teşekkürler.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM