Herkeste İşe Yarayacak 13 Psikolojik Numara

Herkeste İşe Yarayacak 13 Psikolojik Numara

Karşınızdaki kişinin sizi sevip sevmediğini anlamak istiyorsanız; bir kelime seçin ve karşınızdaki kişi bu kelimeyi her kullandığında kafanızı sallayıp gülümseyin. Eğer sizi gerçekten seviyorsa; bu kelimeyi sürekli kullanacak.

İnsanların söylediklerinizi dikkate almasını istiyorsanız; bir şey söylerken “babam bana böyle demişti/öğretmişti” deyin çünkü insanlar, içgüdüsel olarak ebeveynlerin söylediklerine daha çok güvenirler.

Eğer taş-kağıt-makas oyununda kazanmak istiyorsanız; rakibinize oyun başlamadan önce bir soru sorun. Kafası karışacağı için makas yapacaktır ve böylece sizin kazanma şansınız da artar.

Eğer karşınızdaki kişinin sizinle aynı fikirde olmasını istiyorsanız; konuşurken göz temasını kaybetmeyin ve kafanızı sallayın. Bu hareket, “söylediğim her şey doğru”izlenimi verir.

Kalabalık yerlerde ilerleyebilmek için önünüzdeki kişinin gözünün içine bakın; böylece size yol verecektir. Bakarken gideceğiniz yöne işaret ederek bakın çünkü içgüdüsel olarak insanlar; çarpışmamak için diğer yöne yönelirler.

Eğer ağzınıza takılan bir şarkı varsa; şarkının sonunu düşünüp hatırlamaya çalışın. Böylece şarkıyı unutursunuz.

Çocuklarınıza brokoli yedirmek istiyorsanız; “brokoli yer misin” diye sormak yerine “ne kadar brokoli istersin?”diye sorun böylece kendi kararlarını kendileri veriyormuş gibi hissettikleri için yemeleri daha kolay olur.

Eğer biri sizi takip ediyormuş gibi geliyorsa; esneyerek etrafınıza bakın. Esnediğinizde sizi gerçekten takip eden biri varsa; o da esneyecektir çünkü esnemek bulaşıcıdır.

Ağır bir şeyler taşırken konuşmaya devam edin. Konuşmaya devam ettiğiniz için insanlar taşıma işinin farkına varmayarak size istemsiz olarak yardım ederler.

Eğer birinin elini sıkacaksanız; elinizin sıcak olduğundan emin olun. Bu; daha samimi bir ortam yaratır.

Karşınızdaki kişinin söylediklerini tekrar edin; böylece ne kadar iyi bir dinleyici olduğunuzu göstermiş olursunuz. Fakat her söylediği şeyi tekrarlamayın.

Birisinin size yardım etmesini istiyorsanız, cümleye “yardımına ihtiyacım var”diyerek başlayın. Çünkü insanlar vicdan azabı çekmekten ve suçlu hissetmekten çok korkarlar.

Bir insanın sizi sevmediğine inanıyorsanız, kalemini ödünç alıp alamayacağınızı sorun. Eğer gerçekten sizi seven biriyse, sizinle her şeyi paylaşmak ister.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM