İndirimli hosting

İndirimli hosting

Web hosting, İnternet üzerinden kontrol edilen verileri barındırmak, depolamak ve işlemek için sunucu alanı sağlamaya yönelik bir hizmettir. Herhangi bir şirket veya kişi, bir barındırma sağlayıcısının sunucusuna uzaktan bağlanabilir ve belirli koşullar altında kendi web kaynaklarını veya yazılımlarını barındırabilir ve ayrıca bir uzaktan düzenlenebilir. Birkaç web hosting türü vardır: Shared (Paylaşımlı hosting), VPS/VDS server, bulut hosting (Bulut barındırma) ve özel sunucu. Her seçimin dikkate alınması gereken artıları ve eksileri vardır.

Hosting sağlayıcıları, kaynakları depolamak ve yönetmek için standart ve özel yazılımlar kullanır. Hosting kontrol panellerinin, hipervizörlerin, uygulama yazılımlarının çeşitli türleri vardır. Barındırma sunucularındaki kullanıcı yazılımlarının temeli, seçimine çok dikkat edilmesi gereken işletim sistemidir. Çoğu sağlayıcı, açık kaynaklı Linux işletim sistemine dayalı işletim sistemleri kullanır.

Burada bir paradoks var. Tüm dünyada, Microsoft’un yazılımı lider bir konuma sahiptir. Windows’un küresel pazar payı, kişisel bilgisayarların %75 ila %86’sı arasındadır. Aynı zamanda uzmanlar, sunucuların %70 ila %96,5’inin Linux çalıştırdığını söylüyor. Bulut hizmetleri sağlamada dünya lideri Amazon EC2 (piyasanın neredeyse yarısını kontrol ediyor) 100’den sadece 8’inde sunucuları yönetmek için Windows kullanıyor.

Bununla birlikte bu anlamda hizmet veren firmalardan indirimli hosting hizmeti alarak da gerekli ihtiyacın karşılanması mümkün olacaktır. Bu anlamda hizmet sağlayan firmalar ile ihtiyacınız olan Linux ya da Windows web hosting hizmetini kolayca alabilirsiniz. Bu sayede sorununuzun çözümüne yönelik bir adım atmakla birlikte aynı zamanda hangi hosting türünün sizin için uygun olacağına da daha kolay karar verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM