Thai Masajının Klasik Avrupa Masajından Farkı

Thai Masajının Klasik Avrupa Masajından Farkı

Thai masajı, geleneksel anlamda sağlık sisteminin en önemli bileşenlerinden biridir. Bu masaj türü ile klasik masaj arasındaki fark nedir? Avantajları ve faydaları nelerdir? Masajın Avrupa versiyonuna göre herhangi bir avantajı var mı? Neden bazı gizli bilgilerle, özel çalışma ilkeleriyle ilişkilendiriliyor? Bu kadar faydalı olduğu ve mucizeler yaratabildiği doğru mu? gibi farklı sorularla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Klasik Avrupa Masajından Farkı

Ankara masaj spa salonunda uygulanmakta olan Thai masajı, aslında, klasik Avrupa versiyonundan temel olarak farklıdır. İkinci adı “yoga masajı”dır. Enerji kanalları üzerindeki etki, tüm masör manipülasyonlarının ana prensibidir. Tıkanıklıkları açmak ve hayati enerjinin uygun dolaşımını sürdürmek, sağlığı geri kazanmanın yoludur.

Bizim için bu oldukça sıra dışı bir formülasyon, anatomik olarak enerji kanallarının varlığı kanıtlanmadı, ancak Thai yönteminin iyi çalıştığı uygulamadan biliniyor. Aynı zamanda Hint, Çin tıbbı ve klasik masajın faydalarını birleştiriyor.

Uygulama Şekli

Masaj salonu Ankara bölgesinde uygulanan seans sırasında masaj terapisti sadece baskı ve esneme hareketleri yapmakla kalmaz, aynı zamanda kişinin vücudunun ağırlığını kullanarak sadece ellerini değil dizlerini, bacaklarını, ayaklarını kullanarak yoga duruşlarına benzer duruşlar almasına yardımcı olur. Böylece istenilen bölgelere etki arttırılır. Bu masaj türü sadece güçlü erkekler tarafından değil kadınlar tarafından da kolaylıkla yapılabilir. Masaj uygulaması sırasında vücudun hiçbir yerinde aşırı yüklenme olmaz. Bu nedenle, Thai masaj terapistlerinin tipik profesyonel sorunları yoktur. 

Yumuşak, ağrısız dokunuşlar çok etkili olabilir. Bir Thai masaj terapistinin çalışmasının ana ilkelerinden biri, bir kişiyi acıya neden olmadan tepkilerine yanıt vererek sezgisel olarak hissetmektir. Tabii ki, bu herkes için değil, yalnızca yüksek nitelikli uzmanlar için geçerlidir. Özellikle bu masaj Ankara bölgesinde yaygın olarak uygulandığından dolayı burada ki çalışmaların da daha kapsamlı olduğunun altını rahatlıkla çizebiliriz. Bu durum Ankara’da bu konuda daha fazla uzmanın bulunmasını da sağlamış olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM