İstanbul’un Prens Adaları’ndaki atların yerine elektrikli arabalar

İstanbul’un Prens Adaları’ndaki atların yerine elektrikli arabalar

Türk makamları, elektrikli otomobillerde kısa bir süre sonra, hayvanların üzerinde yıllardır sürdürdüğü acımasız muameleyle halkın öfkesiyle İstanbul’un Prens Adaları’ndaki at arabacılığı yerinde alacağını ilandu. Hürriyet muhabiri Murat Şaka’nın …
HaberAraç trafiğinin yasaklandığı Prens Adaları’nda yaklaşık 1.500. Adayı ziyaret eden gündelik oyuncuları arasında.
HaberBüyükada’daki atların kötü şartlarda hüküm sürmesine rağmen, tedavi edilmemelidir.

Haydi Hayrettin Adalar gibi alanlarda arabaları çeken atlar, geçen yıl Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM) tarafından yayınlanan bir rapora göre, sağlıklı atlar için ortalama 20 yıl yerine ortalama iki yıllık ortalama bir yaşam süresine sahipler.
Haberde, Büyükada’nın en büyük adası olan 230 adadaki Prens Adaları’nda 272 at arabasıyla 272 at arabası çekildiğini belirten raporda, 400 atının her yıl kaza veya kargaşa nedeniyle öldüğü de belirtildi.

Angry yetkilileri, geçen hafta, yetkililerle yapılan görüşmelerde, deniz yoluyla adaya ulaştırılan düzinelerce atın, hayvanların karşılaştığı rahatsız edici koşulları gösteren bir video yayınladıktan sonra, sosyal medyada yayıldı.

Haberin kamuoyu önünde olması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 18 Haziran tarihli açıklamasında geniş çapta mahkum edilen uygulamanın yakında sona ereceğini duyurdu.

Açıklamaya göre, araba ve minibüsler Kınalıada’da test ediliyor.

Yeni yöntem daha sonra atların huzur ve rahatlıkla kavuşturabilen bir başka adada da başına konacak.
Hürriyet muhabiri Murat Şaka’nın haberi Büyükada atlarının daha fazla …

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM