JİNEKOMASTİ FİYATLARI

JİNEKOMASTİ FİYATLARI

Jinekomesti erkek göğüs yapısında kadınlara benzer bir yapının oluşmasına bağlı gelişen bir hastalıktır. Jinekomesti oluşmasında pek çok faktör vardır. Fakat en büyük neden bazı ilaçların kullanımı, hormonlarda ki dengesizlik, karaciğer problemleri, siroz, uyuşturucu ve madde kullanımı, bazı kanser vakaları en büyük faktörlerdir. Yapısal ve genetik nedenler ve ani kilo kaybetmeleri de jinekomesti sebebidir. Estetik olarak bireyleri rahatsız eden bu hastalık hakkında en çok merak edilenlerden biri Jinekomasti fiyatları ve jinekomasti hastalığının tedavi sürecidir. 

Jinekomasti hormonsal değişikliklerle bağlantılı olduğu için en çok görülme dönemi ergenlik çağlarıdır. Fizyolojik jinekomasti olarak bilinen bu hastalık erkek çocuklar da geliştiğinde %90 oranında çocukluk döneminde kendiliğinden kaybolur. Büyükler de oluşmasında ise bir neden aranmaksızın gelişebilir. Akciğer kanseri, siroz, tiroid bezi hastalıkları, hepatit, testis hastalıkları gibi hastalıklar jinekomasti ye sebep olabilir. Ama bu hastalığın pratik üzerinde bir sebebi yoktur.

Jinekomasti hastalığının Tipleri Ve Ameliyatı

3 ana tipte incelenen jinekomasti; glandüler jinekomasti, mikst tip jinekomasti ve yalancı jinekomasti olarak bilinir. Glandüler tip olarak oluşan jinekomasti de göğüs dokusu kadınsı bir dokuya benzer olarak artar. Lipomatöz jinekomasti de ise yağ dokusunda artış görülür. Karışık yani mikst tip jinekomasti de ise hem yağ hem de göğüs dokusunda fazlalaşma meydana gelir.

Jinekomasti fiyatları yapılacak ameliyatın şekline ve anestezi çeşidine göre değişkenlik gösterir. Lokal anestezi ya da genel anestezi ile gerçekleşen jinekomasti bunların yanı sıra sedasyon yöntemi adı altında da bir ameliyat gerçekleşmesi durumu söz konu olabilir. Hastalara sedasyon uygulaması yapılacak ise bu diğer anestezik yöntemlere göre fiyat da farklılık ortaya çıkarabilmektedir. Hasta uyur fakat bu yöntem ile ağrıyı hissetmez. Solunumu devam eder. Ameliyat bittiğinde sie hemen uyanabilme özelliğine sahiptir.

Jinekomasti ameliyatı, kapalı liposuction tekniği ile gerçekleştirilmektedir. Meme bölgesinde herhangi bir iz oluşumu yapmayan bu yöntem göğüsde ki kahverengi alana da zarar vermez. Küçük kanüller yardımı ile girilen deliklerden yağ ve memenin dokusu alınır. Bu teknik ile homojen olarak dokuyu dışarı almak mümkündür. Ameliyat öncesinde ve sonrasında çekilen fotoğraflarla bu işlemi uygulayan hekimler, yeni hastalara güvence rahatlığı sağlarlar.

Jinekomasti ameliyatından sonra hastalar da kanamayı önlemek amacı ile baskılı sıkı bir pansuman uygulaması gerçekleştirilir. 2 gün kadar kalan bu sargı daha sonra açılır. Bu işlem de genel de eriyen dikiş kullanılsa da bazen normal dikişler de 1 haftanın sonunda alınabilir. Jinekomasti tedavisinden sonra hastalar genel de 1 gün içinde sosyal hayatına dönebilmektedirler.

Jinekomasti 2019 Yılı fiyatları

2019 yılında fiyatlar jinekomasti hastalığının yapısına ve tipine göre belirlenmektedir. Hastadaki meme yapısının büyüklüğü ve anestezi türlerine göre plastik cerrahların talebi değişkenlik göstermektedir. Jinekomasti fiyatları belirlenirken güncel bir bilgi almak için en sağlıklı klinik ya da hastanelerden bilgi almak çok daha kapsamlı bilgi edinmek için uygun karar olacaktır. Fiyatlar her yıl değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle hekimin tecrübesi ve deneyimi fiyatlar da yine çok çok etkendir.

Jinekomastinin görüldüğü yaşlar da fiyatlar da etkileyici bir unsurdur. Bu nedenle çocukluk döneminde oluşan jinekomasti hastalığının tedavisi ilerleyen yaşlarda ki hastalara göre çok daha kolay olacağından fiyat bilgisi de yetişkinlere göre değişkendir. Bu nedenle tedavi süreci ve fiyat bilgisi için en yakın sağlık kuruluşundan bilgi alınabilir. Jinekomasti hastalığı altında yatan başka hastalıklar da olabilir bu nedenle de fiyat bilgisi değişebilir. Ayrıntılı fiyat bilgisi için linke tıklayabilirsiniz. https://www.quartzclinique.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM