Lazer Epilasyon Kalıcı Çözüm Mü?

Lazer Epilasyon Kalıcı Çözüm Mü?

Günümüzde birçok kişi istenmeyen tüy problemi yaşamakta olup artık bu sorununun hem erkeklerde hem de kadınlarda oldukça olumsuz durumlara yol açtığı bilinmektedir. Gelişen medikal ve estetik teknolojisi ile artık bu istenmeyen tüylerden birçok farklı yöntem ile kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu yöntemlerden biri de Ankara lazer epilasyon yöntemi olup çoğu kişi tarafından tercihe dilmektedir. Özellikle bu noktada en merak edilen sorulardan birisi de bu yöntemin kalıcı çözüm sunabilmekte midir sorusudur.

Lazer epilasyonu uygulayan uzmanlara göre son zamanlardaki en etkin ve en fazla olumlu geri dönüşe sahip olan yöntemlerden birinin lazer epilasyonu olduğudur. Bu doğrultuda kalıcı çözümlerden çok yüksek bir oranda istenmeyen tüylerden kurtulmak bu yöntem ile mümkün olmaktadır. Ayrıca seanslara düzenli katılım ve iyi bir uygulayıcı seçimi bu oranı daha da yükseltebilmektedir.

Lazer Epilasyonun Uygulaması Nasıl Olmaktadır?

Son zamanlarda istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercihe dilen yöntemlerden biri olan ve yüksek başarı oranına sahip Ankara lazer epilasyon son teknoloji estetik uygulamalarından biridir ve daha güzel ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için ağrısız ve kolay çözümler sunar. Uzmanlar tarafında gerçekleştirilen uygulamalarda genellikle şu adımlar izlenmektedir:

  • Uzmanlar tarafından epilasyonun uygulayacağı alanda tüy yoğunluğu taraması yapılmakta ve tüy yapısı tespit edilmektedir.
  • En uygun lazer epilasyon yöntemi belirlenmektedir.
  • Kıl köklerine yönelik Alexandrite uygulaması yapılarak tüylerin her seansta uzaması engellenerek nihai olarak uzamanın sonlandırılması sağlanmaktadır.
  • Ayrıca lazer epilasyonun farklı yöntemleri farklı kıl, cilt dokusuna sahip olan bireyler için en uygun olacak şekilde seçilmektedir.

Uygulamalar genellikle 6 ile 8 seans arasında bireylerin tüy yoğunluğu ve cilt yapısı gibi faktörlere bağlı olarak süre aralığında değişmektedir. Fakat bu seansların sonunda yöntemin başarı oranının %90 oranına kadar çıktığı görülmektedir. Bu sebeple de günümüzde en kolay ve en az acı ile istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen yöntemlerden biridir.

Lazer Epilasyonun Başarısına Etki Eden Faktörler

Lazer epilasyonun birçok kişide olumlu sonuçlar verdiği bilinmekle birlikte başarı oranı da oldukça yüksektir. Bu noktada bazı bireylerde etkiyi geciktirici birtakım durumlar ortaya çıkmakla birlikte başarıya etki eden olumsuz durumları ifade etmektedir. Bu durumlarda ilki hamilelik, kemoterapi gibi çeşitli sağlık durumlarıdır. Özellikle hormonları etkileyen bu durumlar tüylerin uzamasını etkileyebilmektedir. Bunun yanı sıra çok çok ince yapıdaki ayva tüy denen bu yapıdaki tüylerin görülmesi oldukça normaldir.

Lazer epilasyonun kalıcı sonuçlar verebilmesi için bireylerin belirli bir gelişimi fiziksel gelişimi tamamlamış olması gerekmektedir. Bu gelişim yaşı erkeklerde genellikle 20-22 yaş arası olabilmekte iken kadınlarda ise en az 18 yaş olarak kabul edilmektedir. Bu sınırlar özellikle Ankara lazer epilasyon uygulamasının başarılı sonuçlar verebilmesi için belirlenen alt sınırları da temsil etmektedir ve kalıcı bir sonuç elde etmek için de gereklidir. 

Lazer Epilasyon Sonrası Hususlar

Öncelikle uygulama yapıldıktan sonra bireylerin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunmakta olup mutlaka bunlara uyulması beklenmektedir. Bu hususlardan ilki lazer uygulanan bölgeyi direkt güneş ışığından korumaktır. Ayrıca seanslar sonrasında hemen ilgili alana su değdirmek, banyo yapmak tavsiye edilmemektedir. Bu noktada genellikle bir hafta boyunca kese ve peeling uygulamalarının yapılması da ilgili alanı tahriş edebilir, kızarıklığa ve acıya yol açabilmektedir.

Seanslar sonrasında belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmekte olup https://www.drbuketyildirim.com internet sitesinde detaylı bilgilere erişmek mümkündür. Özellikle daha sonrasında acı veya ağrı gibi çeşitli olumsuz durumlara yol açmaması açısından hususlara dikkat etmek oldukça önemlidir. Ayrıca seansların etkili olabilmesi ve sağlıklı bir şekilde uygulamaya devam edilebilmesi için de bireylerin bu süreler boyunca uzmanların tavsiye ettiği önerileri de uygulamaları önerilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM