Kılıçdaroğlu’nun Emri İle CHP’de Şok Bir Gelişme Yaşandı

Kılıçdaroğlu’nun Emri İle CHP’de Şok Bir Gelişme Yaşandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile şok bir gelişme yaşandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile partinin İstanbul’da bulunan il ve ilçe başkanlıklarının planlanan tüm kongreleri şok bir kararla iptal edildi.

Ajansların son dakika olarak geçtiği haberde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün imzaladıkları yazıda, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin istanbul’da bulunan il ve ilçe teşkilatlarında planlanan, İl ve ilçe olağan kongreleri dahil olmak üzere tüm kongreler iptal edilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat verdiği talimat üzerine tüm kongrelerin iptal edilmesi için gereken çalışmanın yapılması konusunu bilgilerinize arz ederiz.” dendi.

Olağan Kongre süreci parti içerisindeki muhalif isimlerin, olağan üstü kongre istemesi ve parti tüzüğüne göre iki yılda bir olağan kongre yapılması hususunda madde bulunması üzerine 3 Şubat’ta başlatılmıştı. Bu sürecin neden iptal edildiğine dair ise partiden henüz bir açıklama yapılmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM