Konyalı Vekilden Abdullah Gül Açıklaması Gecikmedi

Konyalı Vekilden Abdullah Gül Açıklaması Gecikmedi

Ak Parti Genel başkan yardımcısı ve konya milletvekili Ahmet Sorgun, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün khk çıkışı ilgili “arkadaşların attığı gül incitebilir, üzebilir” dedi.

Ahmet Sorgun, Cumhurbaşkanı’nın Abdullah Gül’e yönelik isim vermeden yaptığı “yazıklar olsun… Fetö’nün, pkk’nın değirmenine su taşımaktan başka bir şey değildir” eleştirisi için ise “Cumhurbaşkanımız onu çok nezaketli ve kibar bir şekilde söyledi” yorumunda bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya il başkanlığı tarafından bir otelde istişare ve değerlendirme toplantısı düzenlendi. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel başkan yardımcısı ve konya milletvekili Ahmet Sorgun, kanun hükmünde kararname (khk) ile alınan taşeron konularını değerlendirerek, “içeriye geldiğimizde şükürler olsun yıllardır kangren olan bir taşeron meselesi hepimizin dilinde pelesenk olmuştu. Nereye gitsek, ‘ne olacak bu taşeron konusu…’ zaman zaman biz gittiğimiz yerde diyorduk ki, siz sormadan bizler söyleyelim diyorduk taşeron konusunu. Teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız nereye gitsek taşeron mevzusu gündeme geliyordu. Taşeron mevzusu, ortalama 1 milyon kardeşimizi, işçimizi, taşeronu ilgilendiriyordu. O da kanun hükmünde kararname ile çok güzel bir halde çözülmüş oldu. Ben bu vesileyle hükümetimize, cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza işçilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

“erken seçim mevzusu gündemde değildir”

Erken seçim ile alakalı soruları yanıtlayan sorgun, “Ak Parti olarak bugüne kadar çok zaruri bir konum olmadıkça, 1 kasım seçimlerinde olduğu şeklinde zaruri bir konum doğmadıkça ve 2007’de cumhurbaşkanlığı tarzı krizinde, 15 senelik, 16 yıllık tarihte iki defa istisnası vardır. Bizim için asıl olan seçimlerin vaktinde yapılmasıdır. şayet hepimiz popülizmle taşeron konusunu seçim malzemesi yapmış olsaydık onu bugün çıkarmazdık derhal seçimlerin öncesinde çıkarırdık. önemli olan yaptığımız işin doğru olmasıdır. Asla bu konuda bir erken seçim konusu gündemde değildir, söz konusu değildir” diye mevzuştu.

“dostlarin attiği gül incitebilir, üzebilir”

11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün khk ile alakalı twitter üzerinden yaptığı paylaşımla alakalı olarak da sorulan sual üzerine sorgun, “abdullah gül’ün tweetine ulaşınca cumhurbaşkanımız onu çok nezaketli ve kibar bir halde sinop’ta ve kastamonu’da ifade etti. Ben de birlikteydim o kongrelerde. Yani, dostların attığı gül incitebilir, üzebilir bu kadar ifade edelim” diye konuştu.

Erdoğan ‘yaziklar olsun’ demişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kastamonu’da yaptığı açıklamada isim vermeden abdullah gül’ü eleştirmiş “darbe girişiminden ortalama iki hafta sonra çıkardığımız khk’da amme görevlilerinin aldığı kararlar ve eylemlerinin sorumluluk doğurmayacağı hükmünü getirmişiz. üstelik bu kararname meclis’te de görüşülerek yasalaşmıştı. şu demek oluyor ki bütün vekillerin haberi var. Aynı hükümleri içeren düzenlemeye 15 temmuz’da cesaretle darbecilere karşı koyan sivil vatandaşlar için de ihtiyaç duyulduğu görülmüştür. Nedense efsunk bir gürültü koparılmaya başladı. Bana göre efsunk değil. Tuhaf kampanyalar başlatıldı. Hatta içimizden birtakımları da bu kampanyaya katıldı. 16 nisan’da da bugün bu kampanyaya katılanlar ‘evet’ demedi. Hepimiz bir yolda aynı dava arkadaşı değil miyiz? Iyi mi oluyor da aniden affedersiniz bay kemal’in kayığına biniyorsunuz. Bu husumet kervanına bizim dava arkadaşlarımızın bir kısmı da iyi mi katılıyor, birilerinin zil takıp oynamalarına vesile oldukları için makaleklar olsun. 15 temmuz’u itibarsız hale getirmek fetö’nün, pkk’nın ve diğer terör örgütlerinin değirmenine su taşımaktan başka bir şey değildir.” demişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM