Kumaş Serim – Kumaşların kesim için yayılması

Kumaş Serim – Kumaşların kesim için yayılması

Giysi üretimi için kesimden önce kumaşların katmanlanması

Kumaş serimi, yüksek kaliteli nihai ürün elde etmek için temel işlem olduğundan üretim sürecinin çok önemli bir parçasıdır. Kumaş serimi, bir giysinin ,penyenin ,likralı kumaşların ,bornoz kumaşlarının, çarşafların , nevresim kumaşlarının her bir parçasını kesmeye hazırlanırken büyük kumaş rulolarını uzun, geniş masalara yayma işlemidir. Kumaş katmanlarının sayısı, istenen giysi sayısı ve kumaş kalınlığına göre belirlenir. Toplu üretim için Kumaş Serim Makinaları kullanılmaktadır.

Kumaş serimi veya pastal atma

Kumaş serimi, bir giysinin her bir parçasını kesmeye hazırlanırken büyük kumaş rulolarını uzun, geniş masalara yayma işlemidir. Kumaş katmanlarının sayısı, istenen giysi sayısı ve kumaş kalınlığına göre belirlenir. Kumaş serimi elle veya makine ile yapılabilir. Kumaş ve kesim teknolojisine bağlı olarak tek seferde 200 kata kadar kumaş kesilebilir. İşlenmesi daha zor olan kumaşlar genellikle daha ince yığınlar halinde kesilir.

Kumaş serimi ve kumaş kesimi, kumaşın üst üste bindirilmiş katmanlar veya belirli uzunluktaki yığınlar halinde düzgün bir şekilde serilmesidir. Kesme işaretleyicisi en üst katmana koyulur. Maksimum kesme genişliği, şablon işaretlerinin gösterdiği kullanılabilir kumaş genişliğinden kenar veya iğne izleri çıkarıldığında kalan kısımdır. Kullanılacak kumaş alanı, toplam kumaş alanının yüzdesi olarak işaretleyicide gösterilen kumaş miktarıdır.

Sankon Makine Kumaş Serim (Pastal Atma) Makinaları imalatını ve ihracatını gerçekleştirmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen tarafımıza ulaşınız. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM