Mini Etekli İçkili Kamuflaj İtirafı Şok Etti

Mini Etekli İçkili Kamuflaj İtirafı Şok Etti

İstanbul polisi’nin FETÖ/PYD “izdivaç yapılanması”na yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan bir kadının ifadesinde örgütle alakalı ilginç bilgiler ortaya çıktı. Evlendirme derneği kuran örgütün “mini etek giymek” ve “içki içmek” gibi kamuflaj yöntemlerini fedakarlık hadisleriyle anlattıkları öğrenildi. örgüt arasında pkk yandaşlarına fetö için burs toplatıldığı da ortaya çıktı.

İstanbul cumhuriyet savcılığı’nın talimatıyla önceki hafta düzenlenen operasyonda FETÖ/PYD örgütünün izdivaç imamları listesindeki 65 şüpheli gözaltına alındı. Istanbul emniyeti’ne bağlı organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü’nce gerçekleştirilen operasyonda anlatım veren bayanlardan ö.T.’nin anlattıkları, fetö’yle ilginç detayları ortaya koydu.

Başkasi için içki fetvasi

üniversite son sınıf öğrencisi iken kaldığı fetö evindeki abla adında olan örgüt üyelerinin kendilerini izdivaç ablalarına yönlendirdiğini anlatan ö.T. Ifadesinde çarpıcı detaylara da yer verdi. Izdivaç ablası isminde olan hanımefendilerın, başkası için içki içilebileceği ve mini etek giyilebileceğini dile getiren ö.T.’nin ifadesinde şunları anlattığı öğrenildi. “genelde kızlar toplanır ve dini duygularla bazı fedakarlıklar yapmamız gerektiğini ve bunu bazen bir başka kişi için de yapabileceğimiz bize hadislerle anlatılırdı. Bu kapsamda başımızı açabileceğimiz, içki içebileceğimiz, mini etek giyebileceğimiz söylenirdi. Bu konunun evleneceğimiz bireyin konumuna bağlı olduğunu düşünüyorum. çünkü evlenilecek şahıs bir asker ise eş adayının ona nazaran seçilmesi gerekiyordu. Başka bir memursa ona göre seçilmesi gerekiyordu”

“eşinin adini evleneceği gün öğrendi”

örgütün izdivaç için kurduğu derneklere de gidildiğini anlatan ö.T., eşinin adını ve işini evleneceği güne kadar bilmeyen bir arkadaşının yaşadıklarını, “z.K. Isimli arkadaşım izdivaç yöntemiyle evleneceği zaman nişanlı olduğu kişiyle evde tanışmıştı. Bunu da bana söylemişti. Burada enteresan bir şey bahsetmek istiyorum. Evleneceği ferdin adını mesleğini hatta hiç bir özel bilgisini evleneceği güne kadar bilmediğini söylemişti. Bunun tedbir için yapıldığını düşünüyorum” diyerek anlattığı öğrenildi.

Pkk itirafi

ö.T.’nin ifadesinde, fetö’nün pkk taraftarlarına bakışıyla ilgili yaşismiklarının da yer alması dikkat çekti. ö.T.’nin ifadesinde yaşismiklarını, “h.N. Bazen bizlere birşeyler getirir. Bazen de burs toplardı. Pkk sempatizanlığı vardı. Kendisi bana aleniça ailesinin pkk’yı desteklediğini söylemişti. Hatta bana pkk’yı destekleyip desteklemediğimi sormuştu. Bu vaziyet bana ilginç gelmişti. çünkü hizmet hareketi olarak bildiğimiz yapının pkk’yı destekleyen kişiyi niye barındırdığını anlayamamıştım.Fakat daha sonra bu durumda olan birkaç kişiyi daha tanıdım. Ve şunu anlamış oldum toplum için pkk’lı, ateist, yabancı uyruklu kişileri barındırmak mesele değildi” diyerek anlattığı öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM