Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar, öğrenci olan kişilerin sıkça sorduğu sorulardan biri. Bilindiği üzere kredi ve kredi kartı başvurularında 18 yaşını doldurmak ve düzenli bir işte çalışıyor ve gelirini belgeleyebiliyor olması son olarak da kredi notu ile banka sicili sorgulamasını başarılı bir şekilde sonlandırması gerekmektedir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri ?

18 ve 25 yaş aralığında bulunan ya da üniversite öğrencileri için bazı şartlar esnetilmiştir. Bazı bankalar öğrenciler ve 18-25 yaş aralığında olan kişiler için kredi kartı hizmeti sunmaktadırlar. Buna göre öğrencilere kredi kartı veren banlakarı aşağıda listedik.

Buna göre, 18 ve 25 yaş aralığında bulunan ya da üniversite öğrencisi olan kişilere, düşük limitlerde kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar konusunda kişilerin yönelmesi gereken bankalar da aşağıdaki gibidir.

 1. Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı
 2. Garanti Bankası – Bonus Genç Kredi Kartı
 3. Türk Ekonomi Bankası (TEB) – ÜniversiTEB Kredi Kartı
 4. Akbank – Exi 26
 5. QNB Finansbank – Go Kredi Kartı
 6. Vakıfbank – Like Kredi Kartı
 7. Yapı ve Kredi Bankası – Play Kredi Kartı
 8. Ziraat Bankası – Genç Kredi Kartı
 9. QNB Finansbank – Enpara Kredi Kartı

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar ve öğrenci kredi kartları hakkında daha detaylı bilgi için başvuracağınız ilgili bankanın en yakın şubesine gidebilir ya da diğer ilgili bankanın iletişim kanallarından soru sorabilirsiniz. Kredi kartı başvuruları hızlaca incelenip kolay bir şekilde kredi kartınızı kullanabiliyorsunuz.

Öğrenciye En Uygun Kredi Kartı Hangisidir?

Yukarıda listelenmiş Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar arasında öğrencilerin en çok tercih ettiği bankaları detaylı olarak inceledik. Bu bankalar öğrencilere sunduğu avantajlar ile öğrenciler arasında en çok tercih edilen bankalar oluyor.

Ziraat Bankası – Genç Kredi Kartı

Ziraat Bankasının KYK’dan burs ve kredi alan öğrenciler için verdiği bir karttır. Genç kart hem kredi hem de hesap kartı olarak kullanılmaktadır. Bu kart öğrencilere Haçlık Avans sunuyor. Genç Kart Harçlık Avans ile sizlere 400TL ek tanımlıyor ve bursunuzu ve devletinizin kredisini harcadığınız takdirde bu avansı kullanabiliyorsunuz. Ziraat Bankası genç kart için 5 yıl boyunca da aidat almıyor.

Yapı Kredi Bankası – Play Kredi Kartı

Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen öğrenci kartlarından birisi de Yapı Kredi bankasının sunduğu play kart. 1000 TL limitiyle öğrenciler arasında popüler kullanımı olan Yapı Kredi Play Kart sunduğu birçok avantaj ile öğrencilerin ilk tercihi arasında yer alıyor. Play Kart kullanıcıları, kredi kartı limitleri kadar ATM’lerden acil nakit avans çekebilir ve bunu da taksitli bir şekilde ödeyebilirler. Play kartın yıllık olarak aidatı bulunmaktadır. Bir kefil göstererek kredi kartı limitini de artırmanız mümkün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM