Rusya’da Eylem Hazırlığında Olan Teröristler Yakalandı

Rusya’da Eylem Hazırlığında Olan Teröristler Yakalandı

Uluslararası haber ajanslarının son dakika olarak geçtiği habere göre, Rusya’nın güvenliğinden sorumlu birimlere saldırı düzenlemek üzere olan bir terör örgütü yapılan operasyonla etkisiz hale getirildi.

Uluslararası haber ajanslarının son dakika olarak duyurduğu bir haberde, Rus güvenlik güçlerinin önümüzdeki yıl yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kampanyaları yürütüldüğü sırada, seçim kampanyalarını sabote etmek amacıyla bir dizi eylem planladığı iddiasıyla bir terör örgütüne operasyon düzenledi.

Rusya Federal Güvenlik Birimi, Rusya’dan giderek DAEŞ’e katılan bir grup teröristin, Suriye’de DAEŞ’in büyük kayıplar verip güç kaybetmesinin ardından, Rusya’ya geri döndüğü istihbaratını aldı.

Alınan istihbarat üzerine harekete geçen Rusya Federal Güvenlik birimi bu teröristleri takibe aldı. Takibe alınan teröristlerin Suriye’de DAEŞ adına çalıştıkları ve burada DAEŞ’in büyük kayıplar vermesi üzerine Rusya’ya gelerek burada eylem planı yapan Orta Asya kökenli aşırı ırkçı bir grup olduğu belirlendi.

Teröristlerin Rusya’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi adayların seçim kampanyalarını sabote etmek amacıyla bir dizi terör eylemi planladığını öğrenen güvenlik birimi, harekete geçerek terör hücresine operasyonlar düzenledi. Operasyonlar neticesinde eylem planı yapan ve yıl başıyla beraber harekete geçecek olan terör hücresi çökertildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM