Şefkat Eli Yardım Paketlerini Tüm Türkiye’ye Ulaştırıyor

Şefkat Eli Yardım Paketlerini Tüm Türkiye’ye Ulaştırıyor

Şefkat Eli yardım paketlerini tüm Türkiye’ye ulaştırarak birçok ihtiyaç sahibinin evlerine ulaşır. Özellikle insani yardım kapsamında yer alan yardım paketleri ile maddi veya manevi yardım ulaştırılması için birçok kişiye ulaşmayı hedefler. Elde edilen bağışlar ile yardıma ihtiyacı olan ülkelerde gıda, giyecek ve çok çeşitli yardım paketlerini tespit edilen kişilere ulaştırır. Bu yardımlar yoksullar için toplanan bağışlar için sağlanır. Özellikle ülkemizde gelir durumu yüksek kişilerin yaptığı para ve giysi gıda gibi bağışlar ile ülkemizde muhtaç kişilere ulaşılır.

İnsani yardım kapsamında sayılan yoksulluklara karşılık ihtiyacı olan insanlara yapılan yardımlar vardır. Buna istinaden ülkemizde ve birçok ülkede açlık gibi zorluklar nedeni ile dara düşen insanlara giyim, gıda, sağlık gibi yardım paketleri ulaştırılır. Aynı zamanda su kuyusu ile su ve ısınma ve barınma gibi ihtiyaçlar karşılanır. Yardım paketlerinin Afrika ve diğer ülkelere sağlanmasının temel nedenleri arasında savaş kıtlık mülteciler, afetzedeler, yaralılar, açlar, evsizler ve hastalar gibi birçok kişinin bu ülkelerde yaşamasıdır.

Şefkat Eli Yardım Paketleri Ülkemiz ve Dünya’da Neler Yapar?

Özellikle yoksul ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler için   Afrika ve Asya başta olmak üzere birçok ülkede gıda ve diğer yardım paketlerinin ulaştırılması sağlanır. Şefkat Eli Derneği özellikle çeşitli sebeplerden temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişiler için giyim ve gıda yardımlarında bulunarak insanların sağlıklı yaşamalarını amaçlar. Aynı zamanda adak kurbanı giyim yardımları ile kıyafeti kalmamış insanlara çeşitli giysi paketleri ulaştırılır. Bunun yanında gıda yardımları açlık sorununa karşı paketler iletilir.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneğinin yardım faaliyetleri özellikle bağışlar ve gönüllü faaliyetler ile desteklenir. Buna istinaden yoksul ve muhtaç durumdaki insanların ihtiyaçlarını karşılanır. Bu paketlerin içeriğinde yer alan yardımlar şunlardır.Ümmet su kuyularının açılmasıile birlikte susuz ve kurak bölgeler su, besin ve sağlık getirilmiştir. Bunun yanında yiyecek yemek bulamayanlar için de gıda paketi yardımları tüm Türkiye’ye ulaştırılmıştır. Aynı zamandakurban bağışı ülkemizde kıyafete muhtaç kişiler için giyim paketi yardımları birçok yardıma muhtaç vatandaşlarımıza sağlanır. Kurban Bayramı veya dışında kesilen adaklar için de Kurban yardımları yapılır. Aynı zamanda camii olmayan ülkemizdeki yerlerde cami yardımlarıyapılır.

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM