Şiddetli yağmur fırtınası sele yol açtığı için polis Magnesia’da trafiğin yasaklanmasını emretti

Şiddetli yağmur fırtınası sele yol açtığı için polis Magnesia’da trafiğin yasaklanmasını emretti

Yunan polisi , şiddetli fırtınanın bölgeyi vurarak sokakları sular altında bırakan sağanak yağışa dönüşmesi nedeniyle Salı günü merkezdeki Volos kasabası ve yakınlardaki Pilion dağlık bölgesinde araçların caddelerden çekilmesini emretti .

Polis, acil servisler ve yol yardım araçları dışındaki herkesi kapsayan yasağın fırtına dininceye kadar yürürlükte kalacağını söyledi.

İtfaiye, Volos’ta bir kişinin duvarın çökerek üzerine düşmesi sonucu öldüğünü, diğer bir kişinin de sel sularına kapılıp sürüklendiğine inanılan kayıp bildirildiğini söyledi.

Yetkililer ayrıca Yunanistan’ın orta kesimindeki diğer birçok bölgeye, Sporades ada zincirine ve Evia adasına cep telefonlarına acil uyarılar göndererek insanları fırtına nedeniyle dışarıdaki hareketlerini sınırlamaları konusunda uyardı.

Yunanistan’ın hava durumu servisi, Pilion bölgesinin Salı ve Çarşamba günü yaklaşık 650-700 milimetre (25,5-27,5 inç) yağmur almasının beklendiğini, Yunanistan’ın orta kenti Karditsa için ise 550-600 milimetre yağmur beklendiğini söyledi.

Meteoroloji servisi, Atina bölgesinin başkentinde ortalama yağış miktarının 400 milimetre civarında olduğunu kaydetti.

Aşırı hava koşulları, son birkaç hafta içinde Yunanistan’ı vuran, bazılarının iki haftadan fazla süren ve geniş orman ve tarım arazilerini yok eden büyük orman yangınlarının ardından geldi. Yangınlarda 20’den fazla kişi hayatını kaybetti.

[AP]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM