Singapur ekonomik daralmadan kaçınmalı

Singapur ekonomik daralmadan kaçınmalı

Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong Pazar günü yaptığı açıklamada, Singapur’un bu yıl daha yavaş bir ekonomik büyüme kaydetmesinin beklendiğini ancak “kesin bir daralmadan kaçınması gerektiğini” söyledi .

Güneydoğu Asya şehir devletinin ekonomik performansı, dünyanın geri kalanıyla ticarete bağlı olması nedeniyle genellikle küresel çevrenin bir barometresi olarak görülüyor.

Finans merkezi ayrıca, Asya ile dünyanın geri kalanı arasında önemli bir bağlantı görevi gören dünyanın en işlek limanlarından birine sahiptir.

Yıllık 1 Mayıs mesajında ​​Lee, enflasyonun yılın ikinci yarısında düşeceğine dair umut olduğunu ve tasarruf rakamlarının “yönetilebilir durumda kalacağını” söyledi.

Lee, enflasyonu dizginlemek için faiz oranlarının artırılmaya devam ettiği Batı’da resesyon riskine işaret ederek, “Ancak dış çevremiz, ciddi jeopolitik gerilimlerle dolu, dalgalı olmaya devam ediyor” uyarısında bulundu.

Singapur ekonomisi , 2021’deki yüzde 8,9’luk büyümeden yavaşlayarak 2022’de yüzde 3,6 büyüdü.

Singapur Para Otoritesi, finans merkezinin GSYİH’sının bu yıl yüzde 0,5 ile yüzde 2,5 arasında büyümesinin beklendiğini söyledi.

Lee, şehir devletinin gelişmekte olan endüstrilerin ve teknolojilerin ekonomik bozulmasına uyum sağlamak zorunda kalacağını da sözlerine ekledi.

“Singapur’un hayatta kalması, açık kalmamıza ve dünyayla iş yapmamıza bağlı” dedi.

“Bu, büyüyen pazarlara girerken sektörlerimizi sürekli olarak dönüştürmek, mevcut yeteneklerimizi geliştirmek ve yenilerini oluşturmak anlamına geliyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM