Tacizci Öğretmen Çocukları Öptüğünü Kabul Etti

Tacizci Öğretmen Çocukları Öptüğünü Kabul Etti

Konya’da yaşanan iğrenç olay velileri şok etti. Bir öğretmen ortaokulda okuyan kız öğrencilere cinsel tacizde bulundu.

Konya’da yaşanan olayda bir ortaokulda görev yapan matematik öğretmeninin kız öğrencileri taciz ettiği iddia edildi. Matematik öğretmeni A.O öğrencileri, iğrenç şekilde öptüğünü ve ısırdığını kabul etti. Ancak bunu kötü niyetle yapmadığını söyleyerek kendini savundu. Olayın taciz olmadığını iddia eden matematik öğretmeni, sınıf başkanı olarak belirlediği öğrencinin, onu başkanlıktan alması üzerine kendine iftira attığını söyledi.

Olay, bazı kız öğrencilerin rehber öğretmene giderek, matematik öğretmeni olan 59 yaşındaki A.O.nun kendilerini ısırmak, öpmek suretiyle ve elle taciz ettiklerini anlatmasıyla ortaya çıktı. Bazı öğrenciler ise durumdan ailelerine bilgi verdi. Aileler ise derhal olay hakkında Başbakanlık İletişim Merkezi’ne şikayette bulundu.

Tacizci öğretmen ise yaptığı davranışların kötü niyetli olmadığını söyleyerek kendini savundu. Öğrencileri öpüp ısırdığını kabul eden öğretmen, bu davranışların buralara kadar gelebileceğini düşünmediğini, kötü bir niyeti olmadığını, yanlış anlaşıldığını savundu.

Tacize uğradığını iddia eden öğrencilerden biri, “Soru çözdüğümüzde bizi öpüyordu, çok tatlısın gibi iltifatlarda bulunuyordu. İlk başlarda soru çözdüğümüz için bizi tebrik ediyor, babacan tavırla bizi ödüllendiriyor sanıyordum. Ama sonra öyle olmadığını anladım.” dedi.

Diğer bir öğrenci ise, ” soru çözmekte sıkıntı yaşayıp öğretmenin yanına gittiğimizde bize satılıp, omzumuza ellerini atıyor, izi taciz ediyordu. Bu tavrı sadece kız öğrencilere gösterirdi. Erkeklere çok kötü davranıyordu. Sarılmanızdan hoşlanmıyorum dememe rağmen bana sarılmaya devam etti. Aşırı samimi davranışlar sergiledi.” dedi.

Başka bir kız öğrenci ise, ” Öğretme bana seni çok seviyorum dedi. ortada hiç bir şey yokken bana beni sevdiğini söyleyerek yanağımdan ısırdı.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM