Terraform Labs ABD’de iflas koruması için başvurdu

Terraform Labs ABD’de iflas koruması için başvurdu

Pazar günü sunulan mahkeme belgelerine göre, 2022’de kripto para piyasalarını çökerten ve altüst eden stabilcoin TerraUSD’nin arkasındaki şirket olan Terraform Labs (TFL), Amerika Birleşik Devletleri’nde Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.
Singapur merkezli Terraform Labs, Delaware’deki iflas mahkemesine sunduğu bir dosyada, 100 ila 500 milyon dolar aralığında varlık ve borçları sıraladı.
Terraform Labs, Bölüm 11 davası sırasında çalışanlara ve satıcılara yönelik tüm mali yükümlülükleri ek finansman gerektirmeden karşılayacağını söyledi. Ayrıca Web3 tekliflerinin genişletilmesine devam etmeyi planlıyor.
Terraform Labs yaptığı açıklamada, “Başvuru, TFL’nin Singapur’da bekleyen temsili davalar ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) içeren ABD davaları da dahil olmak üzere devam eden yasal işlemlerde gezinirken iş planını yürütmesine olanak tanıyacak” dedi.
SEC’in Terraform ve Kwon’a karşı açtığı hukuk davası, 1 dolarlık fiyatı sabit tutmak için tasarlanmış bir “stablecoin” olan TerraUSD’nin ve TerraUSD ile yakından ilişkili olan daha geleneksel token Luna’nın çöküşüyle ​​bağlantılı.
Son zamanlarda bir federal yargıç , Kwon’un katılımından dolayı iadesini sağlamak için SEC’in şirkete ve kurucu ortağı Do Kwon’a karşı 40 milyar dolarlık kripto para dolandırıcılığı iddiasıyla ilgili davasını erteledi .
Kwon ve Terraform Labs, iki yıl önce çöküşü dünya çapında kripto piyasalarında türbülansa neden olan iki kripto para biriminden sorumlu tutulmuştu.
TerraUSD Mayıs 2022’de 1 dolarlık sabit seviyesini koruyamayınca her iki kripto para birimi de tahminen 40 milyar dolar veya daha fazla kaybetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM