Panasonic, üretkenliği artırmayı ABD’deki yeni EV fabrikasının önüne koyuyor

Panasonic, üretkenliği artırmayı ABD’deki yeni EV fabrikasının önüne koyuyor

Panasonic (6752.T), yeni sekme açarGrup CEO’su Yuki Kusumi Reuters’e verdiği demeçte, pil işinin üretkenliği artırmaya odaklanması gerektiğini söyleyerek, elektrikli araçlara olan talebin soğuması nedeniyle Tesla tedarikçisinin Kuzey Amerika’da üçüncü bir pil fabrikası kurmayı erteleyebileceğinin sinyalini verdi.
Pil ünitesi Panasonic Energy daha önce şöyle demişti:, yeni sekme açarMart ayı sonuna kadar fabrikanın inşasına karar verilmesi hedefleniyordu.
Ancak Panasonic Holdings CEO’su Yuki Kusumi bir röportajda kararın ancak “zamanlama doğru olduğunda” verileceğini söyledi.
Cuma günü şirketin Tokyo ofisinde yaptığı konuşmada, “İnsanlara üçüncü bir yer kurmadan önce üretkenliği iyice artırmayı düşünmemiz gerektiğini söylüyorum” dedi.
Yorumlar, ABD’de elektrikli araçlara yönelik talebin azaldığına dair işaretlerin, General Motors (GM.N) dahil olmak üzere bazı otomobil üreticilerini harekete geçirdiği bir dönemde geldi., yeni sekme açarve Ford (FN), yeni sekme açar, üretim planlarını küçültmek için.
Panasonic Energy’nin Nevada’da bir fabrikası var ve Kansas’ta ikinci bir tesisin temelini attı. Aralık ayında, daha önce bir fabrika inşa etmeyi planladığı Oklahoma’nın artık aday bölge olmadığını açıkladı .
Birim, Kansas fabrikasının yıllık otomobil aküsü kapasitesini yılda 80 gigawatt saate (GWh) çıkarmasını bekliyor. Bunu 2031’in başlarında 200 GWh’ye çıkarmayı hedefliyor.
Kusumi, enerji birimine verdiği ana talimatın, üçüncü tesisin sahasına karar vermek yerine mevcut yatırımından üretim hacmini artırmaya öncelik vermek olduğunu söyledi. Yeni bir tesisin insan kaynağı gereksinimleri göz önüne alındığında Kusumi, daha az üretim sahasına sahip olmanın genel olarak daha iyi olduğunu söyledi.
Makine bakımı gibi süreçleri iyileştirerek üretim kapasitesini artırabilecek alan bulunduğunu ve her işte değişen koşullar nedeniyle zaman gecikmelerinin meydana geldiğini ekledi.
Elektrikli araçlara yönelik tüketici talebi dünya çapında artarken, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önemli pazarlarda soğudu ve sektör yöneticilerinin beklediği kadar karlı değil.
Daha yüksek faiz oranları, şu anda geliştirilmekte olan daha ucuz modelleri bekleyen orta gelirli tüketiciler için birçok elektrikli aracı erişilemez hale getirdi.
Kusumi, Panasonic’in enerji biriminin üretimini iyileştirmesini istediğini, böylece ABD Enflasyon Azaltma Yasası’na güvenmeden kar elde etmesini istediğini ve bunun da orada yeni EV batarya tesislerine yatırım dalgasına yol açtığını söyledi.
IRA ve diğer ABD mevzuatı, elektrikli araçların, pillerin ve hammaddelerin yerli üretimini artırmayı amaçlayan teşvikler sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM