CD Projekt, ‘Polaris’in üretim aşamasına 2024’te başlamayı hedefliyor

CD Projekt, ‘Polaris’in üretim aşamasına 2024’te başlamayı hedefliyor

Polonyalı video oyunu yapımcısı CD Projekt (CDR.WA), yeni sekme açarŞirketin yeni ortak CEO’su Adam Badowski, Reuters’e yaptığı açıklamada, gişe rekorları kıran “Witcher” serisindeki bir sonraki oyunun üretim aşamasına bu yıl başlamayı hedeflediklerini söyledi.
Badowski, “Yıl ortasına kadar projede yaklaşık 400 kişinin çalışmasını istiyoruz” dedi.
Tecrübeli bir şirket olan Badowski, yılın başında Michal Nowakowski ile birlikte CD Projekt’in başına geçti.
“Polaris” adı verilen proje, ilk oyunun 2007’de piyasaya sürülmesinden bu yana 75 milyondan fazla kopya satan “Witcher” ortaçağ fantezi serisinin evrenini genişleten yeni bir üçlemedir.
CD Projekt, projedeki ilk oyun için bir prömiyer tarihi vermedi ancak analistler oyunun 2026 veya 2027’de çıkmasını bekliyor.
Bu, şirketin önümüzdeki birkaç yıl içinde büyük bir oyun yayınlayamamasına neden oluyor.
2020’nin sonlarında başka bir oyun olan “Cyberpunk 2077″nin hatalarla dolu lansmanının ardından CD Projekt, stüdyosunu dönüştürmeye odaklandı. Birkaç yeni oyun için planlarını duyurdu ve Ekim ayında Cyberpunk’ın satışlarının 25 milyon kopyayı aştığını söyledi.
Badowski, Cyberpunk’ın “Orion” kod adlı devam filminin kavramsal aşamada olduğunu söyledi. CD Projekt, yıl sonuna kadar projede yaklaşık 80 kişinin çalışmasını bekliyor.
Nowakowski, şirketin çok oyunculu unsurları dahil etmeyi düşündüğünü ancak ayrıntıları tartışmayacağını ekledi.
Ücret baskılarının hafiflediğini ve şirketin Polonya’daki stüdyolarındaki işe alımların “oldukça düşük” olmasını beklediğini ancak Kuzey Amerika stüdyosunu genişletmeye devam edeceğini söyledi.
CD Projekt’in yapay zekayı nasıl kullanabileceğini araştırmak için bir ekip kurduğunu da sözlerine ekledi.
“Yapay zekanın oyun üretimindeki belirli süreçleri iyileştirmeye yardımcı olabilecek ancak insanların yerini almayacak bir şey olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Cyberpunk’ın çıkışından öğrenilen dersler hakkında konuşan Badowski, şirketin artık oyun üretim sürecini daha iyi kontrol ettiğini söyledi.
Badowski, “Gelecekte Cyberpunk 2077’de karşılaştığımız gibi bir prömiyerden kaçınacağımıza inanıyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM