Toptan motorin almak mümkün müdür?

Toptan motorin almak mümkün müdür?

Akaryakıt alternatifleri arasında oldukça sık kullanılan bir tür olan motorin ve özellikleri, toptan motorin almanın yolları ve daha fazlası sizler için bir araya getirildi.

Toptan motorin satın alma işleminden önce motorin nedir, hangi alanlarda kullanılır gibi soruların cevaplarını bulmalıyız. Ham petrolün rafine edilmesi ile meydana getirilen motorin, 230-360 °C arasında kaynama noktasına sahiptir. 55 °C’tan büyük ve 120 °C’tan düşük olan parlama noktasının yanı sıra bir diğer özelliği ise akma noktasının -12 °C olmasıdır.

Setan sayısı sayesinde ayırt edilebilen motorinde, eğer setan sayısı 80 olan bir motorini ele alıyorsak, bu maddenin %80’i setan, %20’si ise farklı karışımlarının tutuşma değerini bize verir. Genel olarak motorinin kükürt oranı ise % 0,3 olarak bilinir.

TOPTAN MOTORİN HANGİ NOKTALARDA KULLANILIR?

Pek çok endüstriyel ve sanayi alanınada kendine kullanım alanı bulan motorin, eğer yüksek miktarlarda kullanılacaksa toptan motorin olarak da satın alınabilir. Nakliye şirketleri, boya sanayisi ile uğraşan firmalar, akü üreticileri, su kanallarının kaplanması ve kil tuğlalarının yapıştırılmasında da motorin kullanılabilir. Araçların çalışabilmesi için de motorin gereklidir.

Fazla güce gereksinim duyan motorların çalışmasında, araç ve makinelerin tam performans sağlamasında kullanılan motorin bunların dışında; dizel yakıtlar gemileri, otobüsleri, trenleri, vinçleri, zirai araçları, jeneratörleri hareket ettiren motorlarda da karşımıza çıkar. Ekonomi ve sanayimiz için dizelin önemini göz ardı edemeyiz. Yüksek performans sağlaması, işletme ve fabrikalara hem finans açısından hem de verim bakımından büyük kolaylıklar sağlar. Genel olarak baktığımızda yapılan yük taşımacılıklarının kara yolu ya da deniz yoluyla olması ayırt edilmeksizin dizel yakıt ile yapıldığını söyleyebiliriz.

Yukarıda saydığımız tüm alanların yüksek miktarlarda toptan motorin satın almaları gerekiyor. Toptan motorin satın alma işlemini ise lisans sahibi, Avrupa Birliği ve gerekli yerlerin vermiş olduğu sertifikalara sahip yerlerden yapmak oldukça mühim. Mevzuat ve protokollere uygun bir şekilde akaryakıt taşımacılığı yapan, kaliteli ürün sunan yerlerden toptan motorin alışverişi yapmak size hem iş hem de ekonomik olarak kazanç sağlayacaktır. Bu sebeple iş yapacağınız yeri incelemeli, evraklarını görmeli, sattıkları akaryakıtların kalitesinden emin olmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM