Türk Hava Yolları pandemi öncesi seviyelere dönüş sinyali verdi

Türk Hava Yolları pandemi öncesi seviyelere dönüş sinyali verdi

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu 5 Haziran’da Avrupa’da 15 aylık günlük uçuş rekorunu açıklayarak pandemi öncesi dönemden güçlü bir toparlanmaya işaret etti .

Bir basın açıklamasına göre , pandemi bağlantılı endişelerin havacılık sektörü üzerindeki önemli etkisine rağmen, Türk Hava Yolları yalnızca 4 Haziran’da 863 uçuş gerçekleştirdi.

Türk Hava Yolları’nın “başarılı gösterisinin”, bu pandemiyi hızlı ve güçlü bir şekilde terk edecek şirketler listesinin başında olacağını gösterdiği belirtildi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, pandemi döneminde ağına yeni uçuşlar, filosuna yeni nesil uçaklar ekleyen şirketin artık her zamankinden daha fazla uçacağını söyledi.

Aycı, “Bayrağımızı taşırken hayallerimiz pandemi nedeniyle biraz çalkantılı olsa da sonuçlar Türk Hava Yolları’nın eski güzel günlere güçlü bir şekilde döndüğünü gösteriyor.”

1933 yılında beş uçakla kurulan Türk Hava Yolları, bugün 273’ü uluslararası, 50’si yurt içi olmak üzere dünyanın 323 noktasına uçan 367 uçaklık bir filoya sahiptir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM