Vakıfbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır

Vakıfbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır

Bir bankadan diğer bankaya para gönderme işlemine EFT işlemi denilmektedir. Vakıfbank EFT ile gönderilen paranın ne durumda olduğunu, paranın karşı hesaba gidip gitmediğini öğrenmek için Vakıfbank EFT sorgulama işlemi yapılmaktadır. Özellikle de internetin hayatımıza girmesiyle birlikte bankacılık işlemleri internet ve mobil şubeler üzerine kaymış ve zaman sınırlaması olmadan rahat ve hızlı EFT imkanı müşterilere sağlanmıştır. […]

Bir bankadan diğer bankaya para gönderme işlemine EFT işlemi denilmektedir. Vakıfbank EFT ile gönderilen paranın ne durumda olduğunu, paranın karşı hesaba gidip gitmediğini öğrenmek için Vakıfbank EFT sorgulama işlemi yapılmaktadır. Özellikle de internetin hayatımıza girmesiyle birlikte bankacılık işlemleri internet ve mobil şubeler üzerine kaymış ve zaman sınırlaması olmadan rahat ve hızlı EFT imkanı müşterilere sağlanmıştır.

Şubelerden yapılan EFT işleminde alınan dekontta EFT sorgu numarası verilmektedir, bu numara ile yapılan EFT rahatlıkla sorgulanmakta ve ne aşamada olduğu öğrenilmektedir. Özelliklede birine para gönderdiniz ancak para hesabına geçmediği durumlarda Vakıfbank EFT sorgulama işlemi çok faydalı olmaktadır. EFT sorgu numarası ile para gönderilen bankanın çağrı merkezi aranarak ya da Vakıfbank şubelerine gidilerek müşteri temsilcisi yardımıyla yapılan EFT’nin ne durumda olduğu sorgulanabilir.

Vakıfbank internet şubesi ya da mobil şube kullanılarak yapılan EFT işleminde durum değişmektedir. Sınırsız hizmet veren bu platformlar için uygulanan EFT zaman sınırı yani EFT saati uygulaması mevcuttur. Buda şu anlama gelmektedir, istediğiniz zaman EFT yapabilirsiniz ancak EFT’nin işleme alınması ve karşı hesaba gönderilmesi için belirli saatler arasında yapılması gerekir. EFT saati dışından yapılan para gönderimi EFT talimatı olarak işleme alınır ve bir sonraki EFT saati içerisinde karşı hesaba gönderilir. Bunun yanında EFT işleminin farklı bankalar arası transfer olması nedeniyle gönderen ve alıcı bankalara tarafından bilgi kontrolü yapılarak hesaba yansıtılır. Buda EFT hesaba geçme süresi olarak bilinmekte ve yoğunluk durumunda göre 30 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Talimat olarak alınan EFT işleminde para hesabınızdan düşmez bu nedenle hesap kontrolü yapılarak EFT durumu hakkında bilgi edinilebilir.

Bu ayrıntıları göz önüne aldığımızda Vakıfbank internet bankacılığı kullanılarak yapılan EFT hesaba geçmediğinde EFT ne durumda diye merak edilebilir ve EFT sorgulama yapmak isteyebilirsiniz. Bu noktada öncelikli olarak yapılması gereken EFT işleminde girilen iban numarası veya hesap numarası bilgilerinin kontrol edilmesidir. Bu bilgiler doğru ve para hesabınızdan çıkmışsa işlem dekontu görüntülenerek EFT sorgulama numarası alınır. Sonrasında önce Vakıfbank oradan gelecek bilgiye göre de alıcı banka çağrı merkezi aranarak ya da şubelerine gidilerek EFT durumu sorgulanabilir.

EFT işlemi için internet bankacılığı sisteminin kullanılmasına rağmen mobil veya internet şubesinde EFT sorgulama menüsü bulunmamaktadır. Her ne kadar EFT sorgulama numarası verilse de bir menü ile sorgulama imkanı şuan için hiçbir banka tarafından sağlanmamaktadır. Bunun için tek EFT sorgulama yöntemi şubeler veya çağrı merkezlerinin kullanımıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM