Vedat İnceefe; İyi bir ekip olmayı başardığımız için finallerdeyiz

Vedat İnceefe; İyi bir ekip olmayı başardığımız için finallerdeyiz

2017/18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne yükselen U19 Milli Takımımızın teknik direktörü Vedat İnceefe, TFF.ORG’a açıklamalarda bulundu.

İnceefe, U19 Millilerin finallere kalmasıyla ilgili şunları ifade etti: ”Öncelikle TFF Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas’a teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Kendisi, elemeler boyunca ve yaptığımız hazırlık kamplarında tüm desteğini bizlere verdi. Tabii ki, Yönetim Kurulumuza da desteklerinden ötürü teşekkür ederiz. Eleme Turu’nu 6 puanla grup ikincisi olarak tamamlamıştık. Son maçta Slovakya’ya beklenmedik bir şekilde mağlup olmuştuk. Elit Tur’da ise Danimarka, Avusturya ve Bosna-Hersek ile eşleşmiştik. İlk bakıldığında, kağıt üzerinde çok daha zor gruplar var gibi görünüyordu ancak rakiplerimizi analiz ettiğimizde kendilerinin de ne kadar kuvvetli takımlar olduğunu gördük. Oyuncularımızla, kısa süreli bir hazırlık kampı geçirmemize rağmen, Elit Tur’da istediklerimizi sahaya en iyi şekilde yansıttılar. Kadromuzda önemli eksiklerimiz olmasına rağmen, oyuncusundan teknik heyetine, idari ekipten, sosyal gelişim uzmanından sağlık ekibine kadar iyi bir ekip olmayı başardığımız için 7 puanla grubumuzu lider olarak tamamlayıp U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne katılmaya hak kazandık. Bu nedenle; tüm ekibe çok teşekkür ederim.”

”Hep kıl payı kaçırmıştık, 5 yıl sonra yeniden finallerdeyiz”

U19 Milli Takım Teknik Direktörü Vedat İnceefe, sözlerine şöyle devam etti: ”Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde olmak önemli bir başarı. Bir o kadar da zor maçlar bizi bekliyor. 55 ülke arasından Avrupa’nın kendi yaş grubundaki en iyi 8 takımının gelebildiği bir turnuva bu. İki ayaklı elemeden geçiliyor. Son yıllarda, finallere yükselmeyi hep kıl payı kaçırmıştık. Elit Tur son maçlarına kadar götürdüğümüz fırsatları değerlendirememiştik. Bazen de averajla finallere yükselme şansını kaybetmiştik. Elit Tur’da bizi geçen takımlar da finallerde çoğunlukla finale kadar yükselmişlerdi. Ancak bu sefer, 5 yıl aranın ardından U19 Milli Takımımızı Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne taşımayı başardık.”

”A Milli Takım’a ne kadar elit oyuncu kazandırırsak, o kadar mutlu oluruz”

”Oyuncularımızdan, biraz daha özverili ve özgüvenli bir biçimde çalışmalarını bekliyoruz. Böyle yaparlarsa, çok daha iyi yerlere geleceklerine inanıyoruz. A Milli Takım’a oyuncu vermek, tabii ki en önemli hedeflerimizden biri. Alt yaş gruplarından A Milli Takım’a ne kadar oyuncu yetiştirip, elit futbolcular kazandırırsak, o kadar mutlu oluruz. Yapacağımız, yaptığımız çalışmalar da buna dayanıyor. Bu yaş grubundan, önümüzdeki yıllarda A Milli Takım’a önemli oyuncular kazandıracağımızı düşünüyorum. Ancak bunun için; oyuncularımızın kendi kulüplerinde başarılı olmaları, fiziki açıdan kendilerini geliştirmeleri ve bu konuda daha üst seviyelere gelmeleri gerekli.”

”Finallerde derece yapmak istiyoruz”

”Finlandiya’da düzenlenecek U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve ilk 5’e girerek 2019 FIFA U20 Dünya Kupası’na katılmak istiyoruz. Bu nedenle; finallerde derece yapmak istiyoruz. Almanya, Hollanda, İspanya gibi önemli takımlar da bu turnuvada olmayacak, Elit Tur’da elendiler.”

TFF

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM