Yunanistan’da parti liderleri seçim kampanyasına devam ediyor

Yunanistan’da parti liderleri seçim kampanyasına devam ediyor

Seçime 16 gün kala “Sadece gelecek hakkında konuşmak istiyorum; Bir planımız ve programımız var” dedi.

Miçotakis, muhalefet ve parti liderlerinin 10 Mayıs’taki televizyon tartışmasına atıfta bulundu ve “politika taahhütlerini tartışma cesaretine sahip olmalarını” umduğunu ifade etti.

Başbakan, hükümetinin bölgeye verdiği sözleri yerine getirdiğinin kanıtı olarak, ölümlü trafik kazalarını da azaltmaya yardımcı olacak Patras-Pyrgos otoyol projesinin yeniden başlatılmasının altını çizdi.

Ayrıca, dört yıllık ikinci bir dönemi kazanması halinde maaşları %25 artırma taahhüdünden de bahsetti. Ortalama aylık ücretlerin 1.500 avroya ve asgari ücretin 950 avroya çıkmasını istedi ve hükümeti döneminde asgari ücretin zaten 650 avrodan 780 avroya yükseldiğini belirtti.

“EKAS (özel dayanışma) ikramiyenizi kim kesti, emekli maaşlarını kimler mahvetti, unutmayın. Emeklilerin bu ‘katliamının’ bir adı var” dedi ve eski Çalışma ve Sosyal Sigorta Bakanı Yorgos Katrougalos ile SYRIZA lideri Alexis Tsipras’ın adını verdiği dinleyici kitlesinde emeklilere seslendi.

SYRIZA lideri Alexis Tsipras, Mitsotakis’in yaklaşan seçimlerde birinci olması durumunda “şantaj ve baskıyla yamalı bir hükümet kuracağı” konusunda uyardı.

Atalarının şehri Arta’dan söz eden Tsipras, Yunanistan’ın “kimsenin malı olmadığını” söyledi. Bazıları prens olarak doğar ve devletin ve ülkenin kendilerine ait olduğuna inanır. Tzoumerka Dağı’ndaki mütevazı ve küçük bir köyden geliyorum.”

Partisinin bölgedeki anketlerde birinci olacağına kesin gözüyle bakarak, seçmenleri “krizden milyonlar kazandıran ve ülkenin ihtiyaç duyduğu değişimi getiren kartelleri” yenmeye çağırdı.

Yunanistan’ın kırmızıya döneceğini söyleyen Erdoğan, partinin renklerine atıfta bulunarak, “Yunanistan değişim, nefes alma şansı ve adalet istiyor” dedi.

Bu arada PASOK, parti lideri Nikos Androulakis’in “programlı müzakere ve işbirliği hükümetinin kurulması için bir müjde” olarak tanımladığı 12 maddelik bir seçim beyannamesini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM