Ukrayna delegesi Ankara’daki Karadeniz milletleri meclisinde Ruslara yumruk attı

Ukrayna delegesi Ankara’daki Karadeniz milletleri meclisinde Ruslara yumruk attı

Ukraynalı bir delege, Perşembe günü Türkiye’nin başkentinde Karadeniz uluslarının bir araya gelmesi sırasında Rusya’nın önde gelen delegesi ile bir video röportajına fotobomb atmasını engellemek için Ukrayna bayrağını kaptıktan sonra bir Rus delegenin suratına yumruk attı.

Olesandr Marikovski, Facebook sayfasında Rusları geride bıraktığını ve mavi ve sarı bayrağı geri aldığını gösteren bir video yayınladı. Olay, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi’nin (KEİPA) toplanmakta olduğu parlamento binasının koridorunda meydana geldi.

Yunanistan, KEİPA’nın 13 üyesinden biridir.

Günün erken saatlerinde, bazı Ukraynalı delegeler, protesto düzenlerken kendilerini çekmeye çalışan güvenlik görevlileriyle, Rusya’nın önde gelen delegesi meclise hitap etmeye çalışırken bağırarak ve yanında bayraklarını tutarak itişip kakıştı.

Kargaşanın resimleri TBMM’nin internet sitesinde yayınlandı ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop sert bir şekilde azarladı.

Türkiye’nin oluşturmaya çalıştığı barış ortamını bozan bu davranışı kınıyorum” dedi.

KEİPA temsilcileri Perşembe günü bir araya gelirken, Rus insansız hava araçları Ukrayna’nın başkenti Kiev’e saldırmaya devam etti. Şu anda Ukrayna kasabalarını ve şehirlerini harap eden, binlerce insanı öldüren ve milyonları evlerinden eden savaşı sona erdirecek barış görüşmeleri yok.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM