Çok uluslu özel kuvvetler tatbikatı sona erdi

Çok uluslu özel kuvvetler tatbikatı sona erdi

Iniochos 23’e paralel olarak düzenlenen Orion 23 Özel Kuvvetler – Özel Harekat Kuvvetleri Tatbikatı, ABD, Fransa, Kıbrıs, Avusturya, Bulgaristan, Kuzey Makedonya ve Karadağ’dan birlik birliklerinin katılımıyla Perşembe günü tamamlandı.

Yunan tarafında, Genelkurmay Başkanlığı’nın yeni oluşturulan Özel Harp Komutanlığı’nın (SOC) yanı sıra, Yunan Polisine bağlı Özel Terörle Mücadele Birimi (EKAM) ve Genelkurmay Başkanlığı’nın Sualtı Görevleri Birimi’nin (MYA) katılımı gerçekleşti. Yunan Sahil Güvenlik. Tatbikatta daha geniş Attika-Viotia bölgesinde yürütülen bir dizi senaryo yer aldı.

Deniz Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Koramiral Fragkiskos Leloudas, Suriye, Libya, Lübnan ve son olarak da Sudan’daki değişken güvenlik ortamında, silahlı kuvvetlerin Yunanistan’ın Balkanlar’da istikrar ve güvenliğin bir ayağı olarak oynadığı önemli role katkıda bulunduğunu belirtti. Doğu Akdeniz ve ötesi.

Bu arada Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, İsrailli mevkidaşı Yoav Gallant’ı kabul etti ve her iki taraf da iki ülke arasında gelişen güçlü askeri bağları yeniden teyit etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM