FETÖ’cü İmam Namus Cinayetine Kurban Gitti

FETÖ’cü İmam Namus Cinayetine Kurban Gitti

İzmir’de Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye olmak suçundan görevine son verilen imamın sır gibi ölümü çözüldü.

İzmir’in Bergama ilçesinde bir camide imamlık yapan Tugay Uslu’nun,Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye olmak suçundan görevine son verilmişti. Geçtiğimiz günlerde birden ortadan kayboldu.

Emniyete gelen bir ihbar polisi harekete geçirdi. İhbarda, Yüzüncü Yıl Caddesinde seyir halindeki bir motosiklete arkadan çarparak sürücüsünü düşüren bir arabadan inen kişilerin, motosiklet sürücüsünü karga tulumba arabaya bindirerek olay yerinden uzaklaştığı yönündeydi. Bu ihbarı değerlendiren polisler, olayın altında yatan namus cinayetini çözmeyi başardı.

Olayla ilgili soruşturmalarını derinleştiren poliser, bir kayıp ihbarına rastladı. Bergama’da bir camide imamlık yaptığı sırada, FETÖ soruşturması kapsamında görevine son verilen, evli ve iki çocuk sahibi imam Tugay Uslu’nun ailesi tarafından kayıp ihbarı yapıldığı ortaya çıktı. Uslu, motosikletiyle evden ayrılmasının ardından bir daha kendisinden haber alınamadı.

Çevrede bulunan kameraları didik didik eden polisler, plakası sökülmüş olan bir arabanın, yolda motosikletiyle seyir halindeyen Uslu’ya kasti olarak çarptığını gördü.

Arabanın plakaları sökülmüş olmasından dolayı polisin elinde bir tek arabanın marka eve model bilgisi vardı. Bunun üzerine araştırmalarını derinleştiren polis ekipleri, bu sırada gelen bir çalıntı ihbarının olayla ilintili olabileceğini düşündü. Gelen ihbarda, U.D. isimli bir şahıs arabasının çalındığını söylüyordu. U.D.’nin çalındığını söylediği araçla, Uslu’ya çarpan aracın marka ve modelinin uyuşuyor olması polis ekiplerini şüphelendirdi. Bunun üzerine polis ekipleri, ifadesine başvurmak üzere U.D’yi gözaltına aldı.

İfade sırasında U.D, FETÖ’cü imamın eski karısını muska yazmak bahanesiyle götürdüğü bir yerde cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

İfadesi alınan U.D sorgusu sırasında suçunu kabul etti. Eski eşine cinsel saldırıda bulunan FETÖ’cü imamı namus meselesinden öldürdüğünü söyledi. Soruşturmanın derinleştirilmesi ve U.D’nin verdiği ifade neticesinde Uslu’nun cesedi ormanlık alanda gömülmüş şekilde bulundu. U.D. cinayeti tek başına işlemediğini, yanında Y.D. isimli bir akrabasının daha bulunduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM