İstanbul Emniyeti Yılbaşı Hazırlıkları Tamam

İstanbul Emniyeti Yılbaşı Hazırlıkları Tamam

İstanbul’da polisin yılbaşında alacağı tedbirlerle alakalı bilgilendirme yapıldı. Yılbaşında taksim’de; simitçi, piyangocu şeklinde esnaf kılığındaki sivil polisler vazife alacak. Eğitimleri tamamlanan “kangal” ve “akbaş” eşeysel köpekler de ilk kez sahada olacak.

Kredibanka.net / Haber Merkezi

Istanbul güvenlik müdürlüğü, yılbaşı sebebiyle alınan emniyet tedbirleriyle alakalı seyahat parkı’nda izahat yapıldı. Güven timleri şube müdürü zafer baybaba’nın yaptığı açıklamada, esnaf kılığındaki sivil polisler tanıtıldı. Biletçi, simitçi gibi sivil kıyafetli polislerin özellikle bağımsızlık caddesi’nde vazife yapacağı açıklandı.

özel harekat hazir bekleyecek

Meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, tedbirler kapsamında istanbul genelinde, 37 bin polis vazife alacak. Bu polislerin, 17 bini beyoğlu, şişli ve beşiktaş’ta bulunacak. Yaşanacak herhangi bir olumsuzluğa karşı da 39 ilçede bin “özel harekat polisi” hazır bekletilecek. özel hareket timleri herhangi bir noktaya en kısa müddette gidecek şekilde mevzuşlandırılacak. Yılbaşı gecesi havacılık şube müdürlüğü ve deniz liman polisi de hazır kıta bekleyecek.

Taksim’de 600 devriye

Yılbaşı yoğunluğunun en fazla olması beklenen bağımsızlık caddesi’ne giden yollar uçurumın 15.00’de araç trafiğine kapatılacak. Taksim’e çıkan yollar ise saat 19.’00’da kapanacak. Itimat timleri’ne bağlı 600 sivil polis, yılbaşı gecesi taksim’de ve bağımsızlık caddesi’nde devriye olarak yaşanabilecek tatsız vakalara müdahale edecek. Itimat timleri haricinde da ortalama 7 bin polis de taksim’de hazır olacak.

İstanbul 7 bin kamerayla izlenecek

Beşiktaş, şişli, kadıköy gibi ilçelerde bir çok cadde saat 16.00’da araç trafiğine kapanacak. şehir genelindeki bin 747 noktadaki 6 bin 988 kamerayla istanbul an be an izlelenecek. Taksim’de ise 17 noktada 136 kamera ile izleme yapılacak. Bağımsızlık caddesi ve taksim için şehir emniyet idare sistemi mobil (kgys) komuta merkezi aracı seyahat parkı’nda konumlandırılacak. Izlemeler komuta merkezinden yapılarak anlık bilgiler paylaşılacak. Kameraların çoğunun 4k olarak değiştirilmiş olduğu de öğrenildi.

Yerli irk köpekler kullanilacak

Her sene alınan tedbirlerden farklı olarak bu yıl ilk kere, eğitimli köpekler kullanılacak. Vazife alacak köpeklerin, bu yıl tahsile alınan “kangal” ve “akbaş” cinsi köpekler olduğu öğrenildi. Sosyal vakalara ve asayiş vakalarına müdahale için eğitim alan yerli ırk köpekler ilk, güvenlik personeline yardımcı olarak ilk defa vazife alacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM