Mardan Palace Hotel İflas Bayrağını Çekti

Mardan Palace Hotel İflas Bayrağını Çekti

Ekonomik sıkıntılardan dolayı başı dertten kurtulmayan mardan palace hotel’in işletmeciliğinden meydana gelen şirket iflas kararı verildi.

Antalya’ya bağlı aksu kazasının kundu gezim bölgesinde toplam 14.4 milyar dolarlık yatırımla kurulan mardan palace hotel, 2009 yılında faaliyete geçmişti. Açılışına çok rakamda ünlü yıldızın katılım gösterdiği otel son dönemlerde borçlarından dolayı oldukca zor günler geçiriyor.

Geçtiğimiz ağustos ayından itibaren rezervasyon alımını durdurma kararı alan ve müşterileri ise tur operatörleri ile çeşitli otellere gönderen mardan palace’ın asat’a olan yaklaşık 2 milyon dolar değerindeki su borcu sebebiyle suyu kesilmişti. ödenmeyen elektrik borçlarından dolayı elektrikleri de kesilen mardan palace’ın sgk’ya olan yaklaşık 51 milyon liralık prim borcu nedeniyle ise stadyum ve spot otel bloğu satışa çıkarılmıştı.

İflasın sebebi bank of moscow’a yönelik 250 milyon dolar borç

Ekonomik problemler yaşayan ve bu problemlerle adını sıkça duyuran otelin işletmeci şirketi olan olimpus inşaat gezim besin otelcilik nakliye san. Ve tic. A.ş’nin yurt dışı kaynaklı borcundan dolayı istanbul anadolu 3’üncü asliye ticaret mahkemesi şirketin batkıına karar verdi.

Mardan palace hotel’in genel müdürü konumunda bulunan selçuk şentepe ise konu hakkında açıklamalarda bulunarak, iflas sonucunın bank of moscow’a yönelik yaklaşık 250 milyon dolarlık borcundan dolayı alındığını duyduklarını fakat mevzu ile alakalı detaylı bilgilerinin olmadıklarını dile getirdi.

Iflas kararı otel işletmesiyle alakalı

şentepe açıklamasında mardan palace’ın mülk sahibi konumunda ast group’un bulunduğunu ifade ederek, iflas sonucunun ise otelin işletmeciliğini gerçekleştiren şirket hakkındaki bulunduğunu laflarına ekledi.

öte yandan istanbul ticaret odası verilerine göre ise 2011 senesinin mayıs ayı içinde kurulan olimpus inşaat’ın toplam 5 milyon lira sermayeli olduğu belirtilirken, laf konusu şirket yönetiminde ise harun gülşen, çetin pehlivan ve felix binyamin isimlerinin geçtiği anlatım edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
mardan palece hotel

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM